Wynajem samochodów na wakacje 2021

Wynajem samochodów na wakacje 2021

Wynajem samochodów na wakacje 2021 – co polecamy?

Wynajem samochodów cieszy się coraz większą popularnością! Wiele osób rezygnuje z zakupu własnego pojazdu, ponieważ im się to po prostu nie opłaca. W dużych miastach zdecydowanie tańszą i szybszą opcją okazuje się komunikacja miejska. W dobie pandemii jeszcze rzadziej korzystamy z samochodu, a nawet ten nieużywany dostarcza nam wielu opłat.

Bywają jednak sytuacje, gdy samochód ułatwia życie. Szczególnie w sezonie wakacyjnym staje się niezwykle przydatny. W tym okresie wypożyczalnie samochodów cieszą się więc ogromną popularnością. Na skorzystanie z ich usłuk często decydują się nie tylko osoby, które nie mają własnego pojazdu. Niektórzy dochodzą do wniosku, że wypożyczony samochód znacznie lepiej sprawdzi się w wakacje niż ich prywatny. Jak jednak wybrać odpowiedni? Sprawdźcie nasz krótki poradnik!

Auto na wakacje 2021 – podstawowe informacje

Wynajem samochodów na wakacje 2021
Wynajem samochodów na wakacje 2021

Zanim zaczniemy rozglądać się za samochodem na wypożyczenie, należy sobie uświadomić kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim wynajem auto na kilka dni nieco się różni od wynajmu krótkoterminowego. Dobra wiadomość jest taka, że im dłuższy termin wynajmu, tym niższa cena za dzień. Jednak jeżeli chcemy wypożyczyć samochód na wakacje, musimy bardzo dokładnie przemyśleć swój wybór. Z reguły na wakacje wybieramy się do miejscowości oddalonych setki kilometrów. Z tego powodu nie będziemy mogli zwrócić samochodu, gdy się okaże, że nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego zanim wybierzemy się do wypożyczalni aut, to warto przygotować listę naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Na tej podstawie najłatwiej będzie nam wybrać wymarzony samochód.

Wynajem samochodu na wakacje – na co zwracać uwagę?

Jeżeli wynajmujemy samochód na wakacje, to z reguły chcemy ruszyć w dłuższą trasę. Dlatego musi on być w doskonałym stanie, aby nie pojawiły się żadne przykre niespodzianki. Wypożyczalnie samochodów doskonale zdają sobie z tego sprawę i regularnie wykonują wszystkie niezbędne przeglądy. Ważniejszą kwestią nie jest więc stan samochodu, a jego dopasowanie do naszych umiejętności.

Wiele osób może zastanawiać się, czy zdecydować się na manualną czy automatyczną skrzynię biegów. W tym przypadku wybór jest oczywisty, ale nie u każdego taki sam. Należy wybrać taką opcję, do której jesteśmy przyzwyczajeni. W końcu na wakacjach nie będziemy mieli czasu jeszcze się uczyć jeździć. Naszym priorytetem jest przecież bezpieczne dojechanie do celu. Dlatego warto też się upewnić, czy wypożyczony samochód ma system GPS. Auto, wypożyczane na wakacje, musi mieć też zamontowaną klimatyzację. W końcu będziemy podróżować w najgorętszych miesiącach w roku.

Auto dla pary na wakacje 2021

Młodzi ludzie często decydują się na wynajem auta. Często jednak mają problem, jaki samochód powinni wybrać. Oczywiście na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedz. Wszystko bowiem zależy od wielu czynników. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoje oczekiwania względem wypożyczanego samochodu. W końcu nie wszystkie pary wynajmują auto, ponieważ nie mają swojego. Wiele z nich decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż ich samochód może się nie sprawdzić w dłuższej trasie.

W przypadku pary, która nie ma dzieci, możliwości wyboru stają się o wiele większe. Bez problemu mogą oni zdecydować się na niewielki samochód, a na pewno nie pojawi się problem z brakiem miejsca. Czasami jednak charakter naszego wyjazdu jest szczególny i może się okazać, że trzeba zabrać na niego wiele sprzętu. Warto więc zastanowić się nad niezbędnym wyposażeniem jeszcze przed wypożyczeniem samochodu. Może bowiem pojawić się problem, gdy nasz bagaż zajmie za dużo miejsca.

Auto dla rodziny na wakacje 2021

Wynajem samochodu dla rodziny z pewnością dostarcza najwięcej trudności. W tym przypadku nie sprawdzą się niewielkie auta, które mogą nie pomieścić wszystkich bagaży ani pasażerów. Dlatego warto decydować się na większe modele, a może nawet na bus. Oczywiście w przypadku rodziny z jednym lub dwójką dzieci może wystarczyć mniejszy samochód z większym bagażnikiem. Jednak przy większej rodzinie taki model na pewno będzie niewystarczający.

W przypadku dużej rodziny wielkość samochodu to priorytet. Jednak warto zwrócić uwagę, czy wybrany model ma też inne udogodnienia. Przykładowo można poszukać samochodu, który ma w fotelach wbudowane ekrany. Na nich można puszczać dzieciom bajki i w ten sposób znaleźć dla nich zajęcie na czas podróży. Nie zapominajmy też o sprawdzeniu, czy w wypożyczonym samochodzie będzie można przypiąć wszystkie niezbędne foteliki.

Zobacz również: Wypożyczalnia Samochodów Warszawa | Wypożyczalnia aut WarszawaWynajem samochodów Warszawa

Szkoda z oc sprawcy podczas wynajmu samochodu

Wypożyczalnia Samochodów Warszawa

Szkoda z oc sprawcy podczas wynajmu samochodu

Wypożyczanie samochodów cieszy się ogromną popularnością. Szczególnie w sezonie letnim wiele osób decyduje się skorzystać z tej możliwości. Jedni po prostu nie mają swojego pojazdu, inni uważają, że ich samochód nie sprawdzi się w długiej trasie. Jednak wynajem samochodów nadal bywa przyczyną wielu wątpliwości. Zdarza się, że osoba kierująca wypożyczonym samochodem, bierze udział w kolizji drogowej. Niestety niewiele ludzi wie, jak postępować w przypadku szkody podczas wynajmu samochodu.

Postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości!

O czym pamiętać przed wypożyczeniem samochodu?

Wiadomo, że nikt nie chce myśleć o nieprzyjemnych kwestiach przed wyjazdem na wakacje. Jednak na ewentualną szkodę warto przygotować się jeszcze przed wynajmem samochodu. Oczywiście w większości przypadków nie dochodzi do wypadków ani stłuczek. Jednak warto być gotowym na tego typu nieprzyjemne niespodzianki.

Dlatego w czasie wynajmu samochodu należy się upewnić, czy przeszedł on wszystkie niezbędne kontrole. Dodatkowo trzeba sprawdzić ważność jego ubezpieczenia OC. Te kwestie mogą nas uratować, jeżeli dojdzie do niespodziewanej kolizji. Większość wypożyczalni zapewnia ubezpieczenie OC,

Wypożyczalnia Samochodów Warszawa
Wypożyczalnia Samochodów Warszawa

dzięki któremu ubezpieczyciel pokryje wszystkie wyrządzone szkody. W dodatku wiele tego przedsiębiorstw decyduje się na wykupienie AC. Taka opcja gwarantuje wypłatę ubezpieczenia nawet w sytuacji, gdy to osoba kierująca wypożyczonym samochodem jest sprawdzą wypadku lub stłuczki. Jednak w tym przypadku ubezpieczenie nie zawsze pokrywa 100% szkód. Dlatego przed wypożyczeniem samochodu należy przeczytać dokładnie wszystkie warunki, aby wiedzieć, co nas czeka w razie kolizji.

Jak się zachować w przypadku kolizji wypożyczonym samochodem?

Nikt nie chce, żeby mu się przytrafiła kolizacja. Nie ważne, czy własnym, czy wypożyczonym samochodem. Jednak na wszelki wypadek warto wiedzieć wcześniej, jak w takim przypadku postępować. Niestety nawet, gdy jesteśmy bardzo ostrożnym i przezornym kierowcą, to ryzyko kolizji nas również dotyczy. Jak więc postępować w takiej sytuacji?

 • Pierwszym krokiem w przypadku kolizji wypożyczonym samochodem powinno być jego dokładne zabezpieczenie. W ten sposób uniemożliwi dalsze uszkadzanie.
 • Kolejnym ważnym krokiem jest wezwanie policji, której zadaniem będzie dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia. Jest to szczególnie ważne, gdy występują jakiekolwiek wątpliwości, kto zawinił w czasie stłuczki.

Uwaga: Nie spisujemy oświadczania na korzyść sprawcy, bo sprawca może się wymigać od odpowiedzialności za powstałe szkody.

Wiele osób może popełnić poważny błąd w czasie kolizji wypożyczonym pojazdem, gdy wskazanie sprawcy jest oczywiste. Wówczas rezygnują z wezwania policji i decydują się na spisanie oświadczenia na korzyść sprawcy. W chwili wypadku to rozwiązanie może się wydawać proste i bardzo szybkie. Niestety może wiązać się z wieloma nieprzyjemnościami. W przyszłości bowiem sprawca może uciekać od odpowiedzialności za wyrządzone szkody. W takiej sytuacji możemy odpowiadać finansowo za wszystkie wyrządzone szkody. Dlatego tak ważne jest wezwanie policji nawet, gdy sprawca nas zapewnia, że jest uczciwy i bierze winę na siebie.

Co należy zrobić po przyjeździe policji na miejsce wypadku?

Nasze postępowanie po przyjeździe policji również jest bardzo ważne. Jeżeli dokładnie wywiążemy się z naszych obowiązków, to możemy być pewni, że unikniemy wszystkich nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego po przyjeździe policji należy spisać oświadczenie kolizji drogowej, które następnie będzie trzeba przekazać do wypożyczalni. Taki dokument musi zawierać następujące informacje:

 • datę oraz godzinę wyrządzenia szkody;
 • miejsce zdarzenia (ulica, na której doszło do kolizji drogowej);
 • numery rejestracyjne obydwu samochodów;
 • opis zdarzenia (informacje, w jaki sposób doszło do kolizji);
 • numery polis ubezpieczeniowych (sprawcy);
 • imię i nazwisko poszkodowanego;
 • numery kontaktowego do poszkodowanego oraz sprawcy;
 • adres komisariatu policji, który podjął interwencje na miejscu zdarzenia.

Ważne jest również przygotowanie dokładnej dokumentacji fotograficznej. Przede wszystkim powinna ona zawierać zdjęcia uszkodzenia samochodu poszkodowanego oraz uszkodzeń sprawcy. Należy pamiętać, żeby dokładnie skompletować wszystkie powyższe informacje, ponieważ assistance oraz samochód zastępczy będą zgłaszane z ubezpieczenia OC sprawcy kolizji drogowej.

Jak postępować po odjeździe policji?

Kolejnym ważnym krokiem w przypadku kolizji wynajętym samochodem jest zgłoszenie tego faktu wypożyczalni. Należy to zrobić w ciągu 12 godzin od zdarzenia. Należy też pamiętać, że w przypadku braku informacji lub niewezwania policji, poniesiemy pełną odpowiedzialność za zdarzenie. Możemy zostać również obciążeniu kosztami naprawy samochodu.

Dlatego w czasie kolizji drogowej należy zachować spokój i opanowanie. Tylko dzięki temu będziemy w stanie przebrnąć przez wszystkie niezbędne procedury. Jeżeli mamy pewne wątpliwości, jak postępować w trakcie zdarzenia, to warto je rozwiać już w trakcie wypożyczania samochodu. Każda wypożyczalnia może mieć bowiem dodatkowe procedury, o których nie należy zapominać.

Zobacz również: Wypożyczalnia Samochodów Warszawa | Wypożyczalnia aut WarszawaWynajem samochodów Warszawa

 

Działanie wypożyczalni samochodów w czasie pandemii koronawirusa

Działanie wypożyczalni samochodów w czasie pandemii koronawirusa.  Chociaż w pewnym momencie ruch w pandemii koronawirusa by znacznie ograniczony, w wielu przypadkach konieczne jest udanie się do rodziny, aby im pomóc lub załatwić ważne sprawy w ich rodzinnym mieście. Pomimo zamkniętych granic nadal funkcjonują wypożyczalnie samochodów w kraju, a wypożyczalnie samochodów jest jak najbardziej dozwolone. Jak działają wypożyczalnie samochodów w czasie pandemii koronawirusa? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Środki bezpieczeństwa w wypożyczalni samochodów

Działania, które wypożyczalnie podjęły w odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną, mają oczywiście na celu zwiększenie środków bezpieczeństwa związanych z zachowaniem dystansu, czy też dezynfekcję samochodu przy każdym jego zwrocie. Zakupiono środki ochrony indywidualnej i środki dezynfekujące, które posłużą do wyczyszczenia wnętrza aut po każdym wypożyczeniu auta przez Klienta. Jesteśmy w decydującej fazie walki z koronawirusem i każda wypożyczalnia musi współpracować ze swoimi Klientami, aby dołożyć wszelkich starań by zapewnić dodatkowy aspekt bezpieczeństwa.

W przeszłości działania będą koncentrowały się na stanie floty, komforcie kierowcy i pasażerów oraz nienagannym stanie auta. Teraz dodano inny wymiar, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Mierzy się temperaturę osób zajmujących się utrzymaniem floty, od osób zajmujących się czyszczeniem samochodów, personelu serwisowego, który ma bezpośredni kontakt z klientami, po pracowników związanych z biurem.

Obsługa Klientów w wypożyczalni samochodów

W dobie pandemii koronawirusa SARS-COV 2 szczególnie nie tylko dba się o bezpieczeństwo Klientów, ale także wszystkich pracowników. Dlatego część zespołu zapewnia zdalne wsparcie, a pracownicy obsługujący w biurze są wyposażeni w niezbędne środki ochrony indywidualnej zalecane przez epidemiologów i autorytatywne organizacje, takie jak rękawiczki, maski, środki dezynfekujące. Dlatego wypożyczenie samochodu jest korzystniejszą opcją dla komunikacji miejskiej. W komunikacji miejskiej mamy do czynienia z nieograniczoną liczbą osób, co znacznie zwiększa ryzyko zakażenia.

Pandemia, nie tylko wypożyczalnie, ale również i wiele innych firm, wymusiła do poszukiwania nowych form promocji, ale także do stosowania nowoczesnych technologii w systemach pracy i obsługi klienta. Dziś część zespołu pracuje z domu za pośrednictwem komunikacji elektronicznej. Koronawirus zmusił wiele dzisiejszych przedsiębiorstw do maksymalizacji wykorzystania technologii i wdrożenia pracy zdalnej. W przyszłości przedsiębiorcy nie będą już tylko musieli polegać na doświadczeniu osób z najbliższej okolicy zakładu. Swoją wiedzą oraz profesjonalizmem będzie można się podzielić praktycznie z każdego zakątka Ziemi.

Jeżeli boisz się jeździć komunikacją miejską i chcesz bezpiecznie dojeżdżać do swojej pracy, ale nie masz własnego samochodu, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Przestrzegamy wszelkich procedur bezpieczeństwa i higieny w wypożyczanym aucie. Ograniczamy również bezpośredni kontakt z klientami. Dezynfekujemy wszelkie powierzchnie i auto każdego klienta. Skorzystaj z oferty Euro-Style i miej pewność 100% bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Poznaj inne artykuły:

 

Rodzaje pojazdów dostępne w wypożyczalni samochodowej

Wypożyczalnia samochodów Warszawa Audi RS 6

Rodzaje pojazdów dostępne w wypożyczalni samochodowej.  Wypożyczalnie samochodów zapewniają klientom różnorodne pojazdy. Od ekonomicznych samochodów miejskich po luksusowe samochody, autobusy czy nawet ciężarówki. Jak więc wybrać samochód, który Ci odpowiada? Jakie rodzaje pojazdów dostępne są w wypożyczalniach samochodowych? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Najpopularniejsze modele samochodów dostępne w wypożyczalniach

Każda wypożyczalnia samochodowa posiada swój własny podział floty. Ułatwia to wybór auta spełniającego potrzeby i oczekiwania Klienta. Taka klasyfikacja znacznie ułatwia podział cen w dostępnych wypożyczalniach samochodów. Segment samochodu zwykle wskazuje na jego wielkość. Najpopularniejsza klasyfikacja samochodów wypożyczalni w tym obszarze przedstawia się następująco:

 • Klasa A-D – Do segmentu A należą małe pojazdy ekonomiczne pod względem kosztów eksploatacji. Są zwłaszcza popularne do jazdy w miastach. Jednak nie są one skuteczne na dłuższych trasach lub na terenach wiejskich. Najpopularniejsze modele w tym segmencie to Skoda Citigo i Ford. Kolejna flota – B, składa się z małych samochodów, ale większych niż samochody miejskie – mają więcej przestrzeni pasażerskiej i większy bagażnik. Pozwalają na wygodne podróżowanie poza miasto (najczęściej wybierane jako
  skoda citygo wypożyczalnia samochodów warszawa
  Skoda citygo wypożyczalnia samochodów Warszawa.

  samochód rodzinny). W tej grupie chętnie wybierane są auta jak Skoda Fabia czy Fort Fiesta. Samochody klasy C to samochody kompaktowe, znane również jako klasa niższa-średnia. To samochód, który dobrze jeździ zarówno w mieście, jak i poza nim. Są to bardzo wygodne auta, zazwyczaj z pięcioma siedzeniami i obszerniejszym bagażnikiem.

  W tym segmencie rynku możemy znaleźć takie auta jak Opel Astra Sedan czy Citroen C-Elysee. Segment D obejmuje samochody znane również jako samochody klasy średniej i samochody rodzinne. Nadają się do podróży na duże odległości. W tej grupie do najpopularniejszych należą: Hyundai I 40 oraz Kia Optima.

 • Klasa SUV – w tym segmencie są to duże samochody. Ich kształty i parametry są skierowane do jazd terenowych. Popularne pojazdy to Kia Lions lub Hyundai Tuscon;
 • Kategoria VAN / BUS MNR – obejmuje głównie samochody dostawcze oraz busy, które mogą przewozić 9 osób. Wśród tych samochodów warto wymienić
  Opel Vivaro wynajem samochodów warszawa
  Opel Vivaro wynajem samochodów warszawa

  następujące modele: Peugeot Partners, Peugeot Boxer oraz Opel Vivargo.

Modele pojazdów dostarczane przez producentów samochodów różnią się znacznie pod względem wielkości, wyglądu i poziomu wyposażenia. Pomimo tych różnic wiele samochodów jest bardzo podobnych, zwłaszcza pod względem wielkości, zapewnianego komfortu, bogactwa wyposażenia i przeznaczenia. Od wielu lat wśród ekspertów motoryzacyjnych panuje zgoda co do tego, że samochody wszystkich producentów można podzielić na różne kategorie, zwane też pododdziałami. W celu ułatwienia pozycjonowania i porównania każdy segment oznaczony jest literą, zaczynającą się od „A”, ta litera jest zarezerwowana dla najmniejszych pojazdów.

Dobra wypożyczalnia musi nie tylko zapewniać atrakcyjne warunki obsługi, ale także wybierać samochody o różnym przeznaczeniu. Dzięki wielu modelom klienci mogą łatwo dostosować wypożyczony samochód do swoich potrzeb, nie przekraczając założonego budżetu. Jest to ważne, ponieważ koszt pojedynczego samochodu zależy nie tylko od przewidywanej żywotności, ale także od jego klasy.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom wiesz już, jakie rodzaje pojazdów dostępne są w wypożyczalniach samochodowych.

Zobacz również:

Na jakiej zasadzie działa ubezpieczenie przy wynajmie samochodu?

bmw 3 wypożyczalnia samochodów warszawa (2)

Na jakiej zasadzie działa ubezpieczenie przy wynajmie samochodu. Chcesz wypożyczyć samochód na kilka dni, ale masz pytania, kto poniesie stratę w razie kolizji lub wypadku?

Wypożyczalnie samochodów również współpracują z firmami ubezpieczeniowymi, więc możesz zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi kosztami. Na jakiej zasadzie działa ubezpieczenie przy wynajmie samochodu? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa – jakie ubezpieczenia wykupuje?

Jako właściciel wypożyczonego samochodu każda wypożyczalnia samochodów jest zobowiązana do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponieważ notowania firm leasingowych są zdominowane przez pojazdy używane od kilku lat, zakup ubezpieczenia AC jest również ekonomicznie uzasadniony. Choć najemca pojazdu zawsze będzie korzystał z ubezpieczenia zapewnianego w ramach pakietu OC i AC, należy mieć na uwadze informacje o ograniczeniach i wyjątkach.

 • Ubezpieczenie OC – jeśli kogoś uderzyłeś lub spowodowałeś uszkodzenie wynajmowanego samochodu, opłacalne będzie ubezpieczenie OC. Jednak to ubezpieczenie nie obejmuje wynajmowanych samochodów. W ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zwykle istnieje limit kwoty, którą można wypłacić.
 • Ubezpieczenie AC – obowiązuje w przypadku naruszenia karoserii wypożyczanego samochodu. Podobnie jak inne rodzaje ubezpieczenia zwykle wymaga wniesienia własnej opłaty, czyli określonych kosztów naprawy, które należy zapłacić w przypadku uszkodzenia karoserii. Kwota zaliczki będzie się różnić w zależności od lokalizacji wynajmu, firmy wynajmującej i typu pojazdu, ale zwykle wynosi od 600 EUR nawet do 3500 EUR.

Należy pamiętać, że ubezpieczenie AC obejmuje wyłącznie karoserię, więc w przypadku uszkodzenia szyb, kół lub wnętrza pojazdu należy ponieść koszty naprawy (chyba, że ​​wykupiono inne ubezpieczenie).

 • Ubezpieczenie przed kradzieżą – ten rodzaj ubezpieczenia zwykle wymaga wpłaty kaucji na pokrycie niektórych kosztów, które musisz zapłacić, jeśli Twój samochód zostanie skradziony lub uszkodzony w wyniku próby kradzieży.

Jakie rodzaje ubezpieczeń zmniejszą wkład własny najemcy pojazdu?

Niezależnie od tego, czy wynajmujesz samochód po raz pierwszy, czy kolejny raz, powinieneś zawsze przeczytać, co wypożyczalnia samochodów nazywa dokumentem „Warunki świadczenia usług” lub „Ogólne warunki”. Znajdziesz tam sekcję o ubezpieczeniu wynajmu samochodu.

Większość firm wypożyczających samochody zapewnia klientom dodatkowe ubezpieczenie, dzięki czemu będą mogli ograniczyć lub całkowicie wykluczyć odpowiedzialność, aby zabezpieczyć się przed utratą kaucji. Jednocześnie, jeżeli ani jeden z takich pakietów nie zostanie zakupiony, najemca w niektórych przypadkach będzie zobowiązany do odszkodowania nawet do pełnej wartości pojazdu.

Cena, nazwa i rodzaj ubezpieczenia zależą od wypożyczalni, z której zdecydujesz się skorzystać. Ubezpieczenie obejmuje wszystkie części samochodu z wyjątkiem karoserii (szyby, opony, silnik itp.) I / lub obniżenie wkładu własnego (kwota, którą musisz zapłacić w przypadku problemów). „Bez wkładu własnego” to ubezpieczenie, które całkowicie eliminuje własne finansowanie, co oznacza, że ​​nie musisz płacić za nic objętego ubezpieczeniem. Wymienione ubezpieczenia to nie wszystkie, jakie może spełnić najemca. Wiele wypożyczalni samochodów rozszerza współpracę z firmami ubezpieczeniowymi, aby zapewnić najemcom szeroką ochronę. To kolejny powód, dla którego warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy najmu samochodu oraz wszystkimi pozostałymi dokumentami przedstawionymi przez personel wypożyczalni.

Zobacz również:

Auto Door to door – na czym polega to udogodnienie i dlaczego warto z niego skorzystać?

Auto Door to door . Postęp i wyższa jakość usług świadczona przez wypożyczalnie samochodów sprawiły, że coraz chętniej z ich usług korzystają nie tylko turyści czy osoby podróżujące w celach służbowych. Owszem, wciąż powodzeniem cieszą się wypożyczalnie położone w okolicach portów lotniczych i głównych węzłów kolejowych, ale też ostatnimi czasy pojawiło się coś nowego. Można zaryzykować stwierdzenie, że wzorem dla usług door to door były zarówno firmy świadczące przewóz osób za granicę, jak również firmy kurierskie. Door to door to wygoda i oszczędność czasu. Te i inne zalety warto przybliżyć osobom prywatnym i przedsiębiorcom zainteresowanym wynajmem auta osobowego, dostawczego, wana lub busa.

Szybkość

Dojazd do wypożyczalni samochodów to spore utrudnienie. Konieczność skorzystania z taksówki lub komunikacji publicznej to koszty i czas. Dlatego w Warszawie uznaniem cieszy się oferta wypożyczalni Euro Style, jaką jest wynajem door to door. Rezerwację na auto można wykonać telefoniczne bądź drogą internetową. Bez względu na dzień tygodnia czy porę punktualnie pod adresem domowym lub firmowym zostanie podstawiony wybrany model samochodu. Oczywiście będzie zatankowany pod korek i w pełni sprawny technicznie. Również stan wizualny nadwozia i wnętrza powinien zadowolić największych malkontentów. Wypożyczenie samochodu z dojazdem pod wybrany adres to minimum formalności. Ułatwienie dotyczy i stałych klientów Euro Style, i osób, które wcześniej nie korzystały z jej usług.

Przy odbiorze lub w innym terminie, po ustaleniu, kierowca może określić od razu miejsce, gdzie i kiedy odda wypożyczony samochód. W Warszawie może to być lotnisko czy okolice któregoś z biurowych centrów. Z parkingu przed domem czy z działki – też nie ma problemu.

Zalety

Poza oszczędnością czasu i pieniędzy wydanych na taksówkę czy bilety komunikacji publicznej do plusów wynajmu door to door należą: bezstresowa organizacja podróży, komfort wynikający z braku przesiadek oraz samochód skrojony na miarę.

Wynajem samochodu door to door zdaje egzamin w przypadku wakacyjnych wojaży. Świetnym pomysłem dla rodzin jest zamówienie przepastnego kombi, SUV-a czy miniwana pod drzwi domu lub mieszkania. Bezstresowe pakowanie wszystkiego, co przyda się na urlopie, będzie jeszcze prostsze, kiedy samochód doposaży się w boks dachowy lub bagażnik rowerowy. Chcąc mieć pewność, że zmieszczą się wszystkie bagaże, warto przed podróżą przestudiować pojemność kufra i pozostałe wymiary. Komfort podczas rodzinnego wyjazdu zagwarantują pełny zbiornik paliwa oraz kompletne wyposażenie, obejmujące między innymi klimatyzację (w niektórych autach, dwu-, trzy- lub czterostrefową). Rodzinna podróż to też bezpieczeństwo czynne i bierne, obejmujące układ jezdny i hamulcowy w nienagannej kondycji oraz komplet poduszek powietrznych i strefy kontrolowanego zgniotu. Wszystkie samochody z wypożyczalni Euro Style to modele nowoczesne, renomowanych marek i skonstruowane zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ochrony pasażerów oraz kierowcy.

Nie tylko dla rodzin

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie Euro Style proponuje nie tylko coś dla rodzin i turystów indywidualnych czy biznesmenów. Na szczególną uwagę zasługują też super samochody – sportowe limuzyny, kabriolety i wyposażone w potężne silniki coupe.

Samochody marzeń z wypożyczalni, takich marek jak Aston Martin, Porsche, Maserati, można wypożyczyć na właściwie dowolny okres. Im dłuższy wynajem, tym lepsza cena. Jeden dzień, tydzień, miesiąc, kwartał… Przy dłuższym czasie można negocjować ceny.

Inną propozycją, tym razem skierowaną do biznesu, są komfortowe busy i wany. Euro Style ma do zaoferowania między innymi takie samochody, jak Opel Vivaro, Volkswagen Caravelle, Mercedes klasy V czy Chrysler Voyager. Biznesmenom warto polecić też komfortowo wyposażone limuzyny, jak Lexus IS, Mercedes CLA, Lexus GS, Audi A6, Volvo S90, BMW serii 5 czy Mercedes E klasy. Indywidualistom zaś trzeba rekomendować Cadillaca XTS bądź Maserati Ghibli. A to tylko część z bogatej oferty wypożyczalni działającej door to door w Warszawie i okolicach.

Zobacz również:

 

Podróż w dobie pandemii – dlaczego warto wybrać właśnie samochód z wypożyczalni?

Koronawirus szaleje na świecie od dłuższego czasu. Nowa choroba zakaźna zaskoczyła nawet WHO. Światowa Organizacja Zdrowia aż do końca stycznia 2020 roku zapewniała, że koronawirus nie stanowi zagrożenia dla świata. Kilkanaście lat temu SARS zaatakował Azję, ale choroba wycofała się po ośmiu miesiącach. W krajach Bliskiego Wschodu był też MERS. Niestety nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy skończy się stan epidemii w Polsce. Szalejąca trzecia fala po raz kolejny zdruzgotała wiele branż, w tym turystykę.

Zwolniony tryb życia

Pandemia praktycznie wszystkim odebrała dobrą jakość życia. Ludzie, którzy prowadzili szybki styl życia, nagle musieli go zwolnić. Dla wielu osób był i nadal jest to ogromny szok. Koronawirus odebrał ludziom w zasadzie wolność – jeszcze w 2019 roku mogli podróżować po całym świecie, a obecnie turystyka ginie w oparach dramatycznych wręcz obostrzeń wprowadzanych przez polityków praktycznie na całej kuli ziemskiej. Zakazy i nakazy sprawiają, że luzie czują się czasem jak w areszcie domowym. Kilka lat temu chyba nikomu nie przyszło do głowy, że nie będzie można wyjeżdżać na weekendy czy na wakacje. Coraz częściej można przeczytać o nowego rodzaju paszportach – tylko osoby zaszczepione będą mogły podróżować po świecie. Problem polega na tym, że szczepienie ludzi proceduje się w sposób powolny, a poza tym nie każdy człowiek będzie chciał skorzystać ze szczepionki.

Uwolnij swoje podróże

W ubiegłym roku, po pierwszej fali epidemii, wzrosło zainteresowanie samochodami. Wynikało to z tego, że ruch w środkach komunikacji miejskiej (czy też w środkach komunikacji łączących miasta lub państwa) był mocno ograniczony z przyczyn epidemiologicznych. Podróż tego typu środkami przestała być bezpieczna – pojawiło się spore ryzyko zakażenia koronawirusem w trakcie przemieszczania się autobusem, tramwajem czy pociągiem. Najbezpieczniejszym środkiem transportu stał się samochód. Przy czym wcale nie trzeba go kupować, co jest bardzo dobrą informacją dla osób, które w danej chwili nie planują zakupu pojazdu lub nie posiadają wystarczający zasobów finansowych (i niekoniecznie chcą się teraz zadłużać w banku).

Nie kupuj – wypożycz!

W największych miastach takich jak Warszawa nie ma żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniego samochodu do wynajęcia krótkoterminowego lub długoterminowego. Nasza wypożyczalnia samochodów Warszawa ma do Twojej dyspozycji samochody osobowe (w tym sportowe oraz luksusowe), a także pojazdy typu VAN / BUS. Oferta jest dedykowana dla osób indywidualnych i dla firm. Możesz zdecydować się na wynajem samochodu do trzydziestu dni lub na dłużej. Przyjemność jazdy jednym z naszych samochodów sprawi, że z chęcią wrócisz do nas po ten sam lub inny pojazd.

Jedź w znane lub w nieznane!

Pandemia nie ma prawa odbierać nikomu normalnego życia. Niestety skutecznie działa na niekorzyść człowieka, ale można się przecież zbuntować. Wypożyczalnia samochodów warszawato sposób na ucieczkę od pandemicznej rzeczywistości – już dziś możesz jechać wszędzie tam, gdzie tylko chcesz! Nawet jeśli turystyka ma zakaz przyjmowania gości, to możesz się udać na jednodniową wycieczkę. Wyjazd za miasto dobrze ci zrobi – odpoczniesz od tego co się dzieje w kraju i na świecie, odstresujesz się i wrócisz do domu z nową energią.

Samochód dobry dla Twojego biznesu

Nie wszystkie branże cierpią przez potężne obostrzenia. Wiele firm stara się funkcjonować w normalny sposób, przez co potrzebuje odpowiedniej rangi samochodów. Jeśli firma ma oszczędności, to może pokusićsię na zakup auta, ale koronakryzys sam w sobie nakazuje zachować szczególną finansową ostrożność. Powinno się przemyśleć sens leasingów czy spłacania kredytów na zakup samochodów, zwłaszcza że nikt nie wie jakie będzie jutro. Dlatego idealnym rozwiązaniem, z ogromną korzyścią dla ekonomii przedsiębiorstw, jestwypożyczalnia samochodów warszawa.Wystarczy, że umówisz się na kontakt z naszym doradcą, a Twoje podróże biznesowe staną się bardzo komfortowe, zwłaszcza że do wyboru masz mniej lub bardziej reprezentacyjny samochód.

Zobacz również:

Wynajem samochodu jako alternatywa dla leasingu

Czym jest leasing?

Wynajem samochodu jako alternatywa dla leasingu.
Leasing jest to umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy finansującym a korzystającym. Występuje w dwóch odmianach: leasingu operacyjnym i finansowym. W najprostszym ujęciu leasing podobny jest do zakupu na raty. Polega na tym, że firma wynajmująca oddaje samochód, do prywatnego użytku klientowi w zamian za comiesięczne opłaty, których wartość powinna zostać określona w umowie. Korzystający ma obowiązek użytkować samochód w sposób określony w umowie, a gdy ona tego nie określa – w sposób adekwatny do właściwości i zgodnie z przeznaczeniem danego przedmiotu.

Firma wynajmująca ma prawo umieścić w umowie pewne ograniczenia w korzystaniu z samochodu. Osoba wynajmująca nowe auto nie może samodzielnie dokonywać zmian w pojeździe, chyba, że zachodzi takowa potrzeba wskutek zdarzeń losowych, np. wymiana koła. Po zakończeniu umowy leasingu może dojść do przekazania własności pojazdu, jeśli strony zawarły to w umowie. W polskim systemie prawa umowa leasingu jest regulowana przez Kodeks cywilny.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy stanowi korzystną alternatywę dla zakupu nowego samochodu w ramach leasingu bądź kredytu bankowego. Wynajmem długoterminowym nazywamy wypożyczenie pojazdu na określony w umowie czas, zwykle obejmuje on okres od 1 miesiąca do 5 lat Podczas trwania umowy najmu osoba, która korzysta z pojazdu nie musi martwić się o wszelkie zadania i koszty związane z eksploatacją pojazdu, gdyż jego właścicielem pozostaje firma wynajmująca. Najemca może dysponować samochodem wedle własnego uznania. Z perspektywy podatkowej, wynajem długoterminowy traktowany jest jako leasing operacyjny, bez konieczności jaką jest wykup pojazdu po wygaśnięciu terminu umowy. Cechą charakterystyczną umowy wynajmu długoterminowego jest wpisanie w nią maksymalnego limitu rocznego przebiegu samochodu.

Dla kogo wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy jest przeznaczony dla osób, które cenią sobie wygodę oraz są gotowi za nią zapłacić. Comiesięczna, stała rata pokrywa wszelkie koszty związane z eksploatacją i utrzymaniem pojazdu, z wyjątkiem paliwa. Po zakończonej umowie najczęściej następuje zwrot pojazdu firmie wynajmującej. Dzięki temu zostaje wyeliminowany problem poszukiwania nowego nabywcy samochodu, co dla wielu osób okazuje się być dużym udogodnieniem.

Pierwszy raz z samochodem z wypożyczalni – o czym powinieneś wiedzieć?

BMW 520 wynajem samochodów warszawa (2)

Pierwszy raz z samochodem z wypożyczalni – o czym powinieneś wiedzieć?

Wypożyczalnie samochodów z każdym rokiem zyskują na popularności. Możliwość okazjonalnego najmu doceniają zarówno turyści, jak i osoby przebywające w innym mieście w celach służbowych. Czasem też wypożyczalnia samochodów w Warszawie jest miejscem, z którego usług korzystają mieszkańcy, także stołeczni przedsiębiorcy. Podobnie jak w przypadku innych usług w interesie klientów jest zapoznanie się ze szczegółami umów i ewentualnymi kruczkami prawnymi.

Kto może wypożyczyć auto z wypożyczalni?

Podobnie jak w przypadku firm ubezpieczeniowych, także dla wypożyczalni samochodów są grupy zwiększonego ryzyka. Należą do nich przede wszystkim niedoświadczeni kierowcy – na trudności z wypożyczeniem są narażone osoby

Volvo V90 wynajem samochodów warszawa 8
Volvo V90 wynajem samochodów warszawa 8

do 21-23. roku życia. Ponadto większość firm oferujących samochody na wynajem wymaga przynajmniej rocznego stażu za kółkiem. Mniej doświadczeni kierowcy mogą mieć problemy z wypożyczeniem samochodu droższego, chociażby SUV-a bądź miniwana. Poniekąd są skazani na auta miejskie, niekiedy na kompakty.

W teorii niedoświadczony kierowca może wypożyczyć samochód na kogoś innego – jednak umowy wielu wypożyczalni uniemożliwiają przekazywania auta na inną osobę. Kiedy pojazd będzie użytkowany przez więcej niż jednego kierowcę, wypożyczający powinien poinformować o tym podczas podpisywania umowy. Należy się liczyć z dodatkową opłatą, zaś próby ominięcia zakazu przekazywania auta innym będą skutkować karą umowną.

Formalności podczas wypożyczenia auta z wypożyczalni?

Do najczęściej wymaganych dokumentów przy wynajmie samochodu należą dowód osobisty i prawo jazdy. Za granicą zaś przyda się paszport, także w krajach Unii Europejskiej. Przy wypożyczaniu samochodu na firmę, warto mieć ze sobą upoważnienie oraz wpis z Krajowego Rejestru Sądowego. Kolejnym dokumentem, bez którego nie da się wypożyczyć auta, jest aktywna karta kredytowa (debetowa). Blokowanie środków finansowych będących kaucją to często spotykana praktyka, szczególnie przy wynajmowaniu aut z wyższej półki cenowej. Co ważne, po zakończeniu okresu najmu (i kiedy nie stwierdzono szkód) kaucja bez zwłoki jest odblokowywana.

Standardowo wypożyczalnie oferują samochody z pełnym zbiornikiem paliwa. Do obowiązków wypożyczającego należy zatankowanie do pełna tuż przed zwrotem. Owszem, można oddać pojazd z pustym lub niepełnym zbiornikiem, ale oznaczać to będzie koszty znacznie przewyższające płatność za tankowanie.

Na co należy uważać przy odbiorze samochodu?

Teoretycznie dobra wypożyczalnia aut w Warszawie oferuje wyłącznie pojazdy w pełni sprawne technicznie, wolne od uszkodzeń i usterek. Dlatego przy odbiorze należy odnotować wszelkie ewentualne uchybienia – na piśmie. Pozwoli to przy zwrocie uniknąć potencjalnych kłopotów.

Wypożyczalnie w regulaminach określają też warunki eksploatacji. Pośród wyłączeń można znaleźć takie, jak zakaz palenia, brak możliwości ciągnięcia przyczepy (kempingowej i budowlanej), zakaz przewożenia zwierząt (także psów) czy niemożliwość przewożenia ładunków brudzących i niebezpiecznych (np. farb i rozpuszczalników). Oczywiście część z ograniczeń nie obowiązuje w wypożyczalni samochodów dostawczych i użytkowych.

Inne ograniczenia

Osobnej zgody wymaga eksploatacja auta za granicą. Standardem może być zarówno całkowity zakaz wyjazdu poza granice Rzeczpospolitej, jak również możliwość użytkowania auta w Unii Europejskiej i w krajach stowarzyszonych. Aby móc korzystać z pojazdu w państwach uznawanych za niebezpieczne (w niektóre dawnych republikach radzieckich i na Bałkanach), będzie trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Tak jak w prywatnym aucie, także w wypożyczonym może dojść do stłuczki, wypadku czy kradzieży. Obowiązkiem wynajmującego jest jak najszybsze zgłoszenie faktu na policję – nawet przy niewielkiej szkodzie. Często też w umowie z wypożyczalnią jest zapis o udziale własnym – można go ominąć, wykupując nieobligatoryjną polisę.

Kosztowne dla najemcy mogą być zaniedbania serwisowe, takie jak zignorowanie lampek kontrolnych czy zgubienie tablicy rejestracyjnej. Zdarza się też, że w umowie wypożyczenia określono maksymalny przebieg dzienny czy tygodniowy.

Luksusowe samochody do zadań specjalnych z wypożyczalni samochodów w Warszawie

Wypożyczalnia samochodów Warszawa Audi RS 6 2

Luksusowe samochody do zadań specjalnych z wypożyczalni samochodów w Warszawie. Wymagający turyści oraz osoby podróżujące do stolicy w celach biznesowych coraz chętniej szukają alternatywy dla taksówek czy komunikacji publicznej.

Rozwiązaniem dla wybrednych kierowców są luksusowe samochody z wypożyczalni w Warszawie. Znakomicie wyposażone, w nienagannym stanie technicznym i wizualnym zapewniają należyty komfort i duży margines bezpieczeństwa. Oferta wypożyczalni samochodów luksusowych obejmuje nie tylko popularne marki niemieckie segmentu premium, ale coś jeszcze.

Prestiżowe marki aut do wynajęcia

Prestiżowe marki zza zachodniej granicy, takie jak BMW, Audi czy Mercedes, to tylko część z propozycji przygotowanych przez Eurostyle. Przynajmniej kilka modeli wartych jest przybliżenia, szczególnie że można je wypożyczyć nie tylko

Wypożyczalnia samochodów Warszawa Audi RS 6
Wypożyczalnia samochodów Warszawa Audi RS 6

na kilka dni, ale nawet na trzy miesiące.

Maserati Quattroporte Q4S to kwintesencja włoskiej szkoły designerskiej najwyższych lotów. Luksusowa limuzyna o sportowym zacięciu przyspiesza do 100 km/h w 5,1 s. Ale osiągi to nie wszystko. Maserati Quattroporte Q4S to także bagażnik o pojemności 530 l, obszerne wnętrze dla kierowcy i czworga pasażerów, napęd na cztery koła oraz oczywiście wyposażenie seryjne, obejmujące między innymi komplet poduszek powietrznych, skórzaną tapicerkę czy automatyczna przekładnia 9-biegowa.

Maserati Ghibli to następny z modeli legendarnej marki, której pojazdy czerpią z technologii i dziedzictwa Ferrari. Limuzyna napędzana silnikiem legitymującym się mocą 440 KM zapewnia wrażenia z jazdy na poziomie najlepszych coupe, przy okazji wygodnie przewożąc kierowcę i czterech pasażerów. 500-litrowy kufer, tapicerka z beżowej skóry, fabryczna nawigacja, znakomity system audio – lista zalet jest sporo dłuższa, choć i tak dla większości miłośników motoryzacji najważniejsze są stylizacja i legendarny trójząb, ozdabiający maskę.

Cadillac XTS to mało popularny na Starym Kontynencie model, będący znakomitą alternatywą dla niemieckich, brytyjskich czy japońskich modeli. Limuzyna o długości przekraczającej 500 cm świetnie sprawdza się na dłuższych trasach, zapewniając wygodne warunki podróżowana w pierwszym i drugim rzędzie.

 • Skórzana tapicerka, skrzynia automatyczna, silnik o mocy przekraczającej 300 KM, seryjna nawigacja – to tylko część z zalet samochodu z USA. Cadillac XTS ekscytuje i pozwala wyróżnić na każdym parkingu i w każdej trasie.

Volvo S90 to synonim bezpieczeństwa i stylistyki rodem ze Szwecji. Limuzyna wyposażona w jednostkę napędową o mocy 235 KM sprawdzi się w najdłuższych trasach. Nawigacja fabryczna, automatyczna przekładnia oraz mnóstwo miejsca dla kierowców i pasażerów to następne cechy użytkowe warte uwagi.

 • Volvo S90 to prawdziwa klasa biznes – bez zbędnych stylistycznych dodatków, z najwyższej jakości materiałami wnętrza, świetnym wyciszeniem i przestrzenią.

Porsche Panamera 4S to całkiem popularny na rynku europejskim model, łączący cechy prawdziwego sportowego auta z pojemną limuzyną. Charakterystyczna stylizacja, w której łatwo odnaleźć nawiązania do legendarnej serii 911, zasługuje na uwagę. Oczywiście wyróżnikiem marki ze Stuttgartu są dynamiczne jednostki napędowe.

 • Porsche Panamera 4S z warszawskiej wypożyczalni ma pod maską motor o mocy 440 KM, co przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w 4,4 s. Prędkość maksymalna, wynosząca 289 km/h, także zasługuje na uwagę.

Samochody sportowe i kabriolety do wynajęcia

Wypożyczalnia samochodów luksusowych w Warszawie przygotowała też ofertę dla kierowców, którzy szukają nie szybkiego sedana czy liftbacka, lecz prawdziwego coupe. Uznaniem cieszą się i modele marek europejskich, i bardziej egzotyczne. Do pierwszej grupy można zaliczyć między innymi takie modele, jak Aston Martin Vanquish i Maserati Gran Turismo. Interesujące są też sportowe samochody rodem ze Stanów Zjednoczonych – Ford Mustang GT i Chevrolet Camaro SS zapewniają ogromną frajdę z każdego pokonanego kilometra.

Wypożyczalnia samochodów Eurostyle ma też coś ekstra. Są to nowoczesne i cenione, zwłaszcza wiosną czy latem, kabriolety. BMW 420, Mercedes E200 czy Audi A5 – wszystkie z otwartym dachem, wyposażone we wszelkie udogodnienia zwiększające komfort i bezpieczeństwo.

Zobacz więcej: