Samochody klasy premium Samochody luksusowe

Co warto wiedzieć o wypożyczalniach samochodów?

Co warto wiedzieć o wypożyczalniach samochodów. Poszukując samochodu do wynajęcia, a w efekcie wypożyczalni z pewnością w sieci trafimy na wiele najróżniejszych firm i ofert. Warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na to, jakie samochody posiada w swojej ofercie dana wypożyczalnia, ale również na to, czy to właśnie tę firmę chcemy obdarzyć naszym zaufaniem. Co warto wiedzieć o wypożyczalni samochodów i jak wybrać uczciwą firmę świadczącą usługi na wysokim poziomie?

Mercedes wynajem długoterminowy
Mercedes wynajem długoterminowy

Na rynku istnieje coraz więcej firm świadczących usługi wynajmu samochodów w Warszawie. Dzieje się tak ze względu na wciąż rosnącą popularność tego rodzaju usług. Niestety nie każda firma, która decyduje się na świadczenie usług wynajmu, jest godna zaufania. Warto wiedzieć, w jaki sposób działają wypożyczalnie samochodów, które świadczą swoje usługi na światowym poziomie i trzymają się najwyższych standardów. Na początku warto się zastanowić nad tym, jakie właściwie są nasze potrzeby. Jeżeli zdecydujemy, czy zależy nam na wynajmie krótkoterminowym, czy długoterminowym, a także, jeśli wybierzemy nasze wymarzone auto, to możemy przystąpić do następnych kroków.
Warto zorientować się, jakie opinie na temat usług wypożyczalni mają jej dotychczasowi klienci i dopiero po takim researchu zdecydować, czy jest to miejsce, w którym chcielibyśmy skorzystać z usługi wynajmu. Jeżeli zależy nam na dodatkowych udogodnieniach, takich jak np. door to door, czyli możliwość podstawienia samochodu wprost pod nasze drzwi, to zwróćmy szczególną uwagę na to, czy dana wypożyczalnia daje nam taką możliwość. Jest to bardzo wygodna usługa, która sprawia, że wynajem auta nie wymaga od nas żadnego wysiłku.

Wypożyczalnia aut Warszawa | Wynajem samochodów Warszawa | Wynajem samochodów luksusowych

Warto wcześniej zapoznać się z wymogami, jakie musi spełniać osoba chcąca wypożyczyć samochód z wypożyczalni samochodów w Warszawie. Wielu kierowców zapomina o tym, że nie wystarczy sama chęć wynajęcia auta i podpisanie umowy. Co jeszcze jest potrzebne, aby móc wypożyczyć wymarzony samochód?

  • należy mieć ukończone 18 lat 
  • trzeba mieć przy sobie prawo jazdy 
  • należy okazać dokument tożsamości, którym może być dowód osobisty lub paszport
  • konieczne jest uiszczenie nie tylko opłaty za wynajem, ale również kaucji zwrotnej (kaucja jest zwracana, jeżeli samochód wróci do wypożyczalni w takim stanie, w jakim był przy jego odebraniu przez klienta), której wysokość jest uzależniona od modelu samochodu

Warto pamiętać o tych formalnościach i odpowiednio przygotować się na podpisanie umowy z wypożyczalnią. Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania dotyczące samochodu lub samej usługi wynajmu, to warto zadać je jeszcze przed podpisaniem umowy. 
Jeżeli zastanawiasz się, jakie samochody posiada w ofercie wypożyczalnia, to zapraszamy
Cię do zapoznania się z ofertą dostępną pod adresem. Wybierając przycisk, “Zobacz więcej” możesz zapoznać się także z cenami wynajmu poszczególnych modeli: https://old.euro-style.pl/samochody/

Co musisz wiedzieć o korzystaniu z wypożyczalni samochodów?

Każda wypożyczalnia samochodowa ma swój własny, wewnętrzny regulamin, który jasno określa zasady, na których można korzystać z wynajętego samochodu. Część punktów powtarza się w większości wypożyczalni. O jakich punktach mowa? Przede wszystkim kaucja zwracana jest w przypadku, kiedy samochód wraca do wypożyczalni nieuszkodzony. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń pobierana jest opłata, adekwatna do ich wielkości. Kolejną zasadą jest to, że wynajęty samochód może prowadzić wyłącznie osoba, która widnieje na podpisanej z wypożyczalnią umowie, czyli nie możemy udostępniać pojazdu osobom trzecim. Również wyjeżdżanie poza granice kraju bez zgody wypożyczalni jest surowo wzbronione. Kolejny zakaz obejmuje holowanie innych pojazdów. Większość wypożyczalni zabrania również palenia tytoniu i wyrobów temu podobnych we wnętrzu samochodu.
Chcesz zapoznać się z regulaminem naszej wypożyczalni? Masz jakieś pytania odnośnie panujących u nas zasad? Skontaktuj się z nami: https://old.euro-style.pl/kontakt/
Warto przeczytać: Kiedy kierowca powinien zainteresować się wynajmem długoterminowym? | Samochód premium z wypożyczalni – idealne dopełnienie wizerunku | Jaki samochód wybrać w długą, deszczową podróż?

Poprzedni artykuł

Kiedy kierowca powinien zainteresować się wynajmem długoterminowym?

Następny artykuł

Jaki samochód wybrać w długą, deszczową podróż?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.