Aktualności Podróże wynajętym autem Wyjazd służbowy bez auta

Stłuczka autem wynajmowanym – konsekwencje i koszty

Stłuczka autem wynajmowanym – konsekwencje i koszty. Wynajęcie auta niesie za sobą także nie tylko przyjemność z jazdy, ale także i odpowiedzialność. Oczywistym jest, że na drodze trzeba uważać, każdy bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Jednakże zdarzają się także wypadki losowe, nieprzewidziane zdarzenia i w efekcie mamy kolizję, stłuczkę wynajmowanym autem. Cóż wtedy począć, jakie grożą nam konsekwencje oraz koszty? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dodatkowe ubezpieczenie warte rozważenia

Dodatkowe ubezpieczenie wynajętego samochodu będzie opcją wartą rozważenia przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Lepiej wychodzić z założenia, że lepiej mieć i nie skorzystać, jeżeli nie posiadać ubezpieczenia w momencie kolizji. Istotnym faktem jest na pewno to, że posiadając dodatkowe ubezpieczenie wszelkie nerwy w tych trudnych momentach będą z pewnością mniejsze, czujemy się spokojni, ubezpieczeni to też znacząco wpływa na stres podczas wypadku. Warto zadziałać przed zdarzeniem i mimo iż będzie to nieco większy koszt mieć pewność, że w momencie kiedy czyjaś brawurowa jazda bądź nieszczęśliwy wypadek nie będą stanowić obciążenia dla naszego zdrowia oraz kieszeni.

Plusy ubezpieczenia w momencie stłuczki

Ubezpieczenie aut wynajmowanych zapewnia nam:

  • holowania pojazdu
  • załatwienia wszelkich formalności w momencie kolizji
  • ochrona przed dodatkowymi kosztami po stłuczce

Ubezpieczenie przede wszystkim daje nam spokój i możliwość nie ponoszenia żadnych kosztów. Wiadomym jest, że nikt celowo nie doprowadza do kolizji, czasami są to siły wyższe. Jednakże w momencie kiedy na bok można odsunąć formalności i opłaty ten stresujący czas przeżyć zdecydowanie spokojniej.

Kiedy ubezpieczenie jest kluczowe, czy wszystkie samochody wynajmowane mają ubezpieczenie?

Mogłoby się wydawać, że przecież samochody wynajmowane posiadają swoje ubezpieczenie, więc po co ponosić dodatkowe koszta? To bardzo mylne podejście. Trzeba tą kwestię wyjaśnić od razu, to prawda, że samochody wynajmowane posiadają swoje własne ubezpieczenie. Ale! Jest to ubezpieczenie przeważnie standardowe. Posiadamy różnego rodzaju opcję do wyboru i jeśli jest możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które ma chronić nas jako sprawcę wypadku warto z niego skorzystać, przeważnie są to poszerzone opcję ubezpieczenia. W wypożyczalni samochodów Euro Style wszystkie auta są ubezpieczone na wypadek kolizji.

Konsekwencje stłuczki samochodowej

Zanim dojdzie do jakiekolwiek stłuczki istotną informacją są właśnie konsekwencje w razie wypadku. Jest to bardzo ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę już w momencie wynajmowania samochodu. Zdecydowanie lepiej na samym początku być świadomym jakie są konsekwencje po ewentualnym wypadku, wszystko zawarte jest w umowie wynajmu.

Koszty stłuczki autem wynajmowanym

Oczywiście wszystko zależne jest w dużej mierze od samej stłuczki. Jednakże warto dodać, że ubezpieczenie przede wszystkim ma pokryć wszelkie koszta tejże kolizji. To klient ma przysłowiowo spać spokojnie, kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego. Jeśli wina za stłuczkę pochodzi od innego kierowcy wtedy także wszelkie koszta są ściągane bezpośrednio z OC sprawcy. Wynajmując u nas samochód zawsze do dyspozycji jest opłacone OC w razie kolizji.

Postępowanie w momencie wystąpienia kolizji wynajmowanym autem

Każdy kierowca zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że jazda samochodem to nie jedynie czysta przyjemność, ale także i spore ryzyko. Bezpieczeństwo przede wszystkim i nasze i osób postronnych. Są sytuacje, na które nie będziemy mieć żadnego wpływu, nawet chwila nieuwagi po ciężkim dniu może doprowadzić do wypadku. W takim momencie trzeba działać zarówno szybko jak i racjonalnie.

Większość kierowców powie, że jeśli nie doszło do dużych uszczerbków można spisać oświadczenie. Jednakże jeśli chodzi o samochód z wypożyczalni jest to obowiązkiem użytkownika powiadomić niezwłocznie policję na miejsce zdarzenia. Ta czynność jest kluczowa i nie ma znaczenia czy są wątpliwości co do sprawcy wypadku czy też ich nie ma.

Pilna informacja do wypożyczalni o zaistniałym wypadku

Po wypadku oraz zgloszeniu zdarzenia policji należy niezwłocznie powiadomić o sytuacji wypożyczalnie samochodu, z którego korzystaliśmy. Uwaga trzeba tutaj działać prężnie, gdyż czas na poinformowanie wypożyczalni to jedynie 12 godzin. W momencie stresu po wypadku może to być czas jednak krótki. Cóż się stanie jeśli pominiemy ten krok i zgłosimy tą sprawę nawet kilka dni późńiej? W ten sposób poniesiemy koszta naprawy, a nawet przypiszemy do siebie samoistnie winę za kolizję.

Wypożyczalnia Euro Style bezpieczne użytkowanie samochodów, opieka ubezpieczeniowa

Wszystkie nasze samochody w wypożyczalni posiadają ubezpieczenie. Chcemy w ten sposób zagwarantować komfort użytkowania kierowcy,a tym samym zapobiec ewentualnym skutkom kolizji. Dokładamy wszelkich starań, aby procedury w momencie wypadku uprościć jak najmocniej, aby ta stresująca sytuacja jak najmniej odbiła się na użytkowniku.

W momencie kiedy dojdzie do jakiekolwiek kolizji prosimy o niezwłoczny kontakt z naszymi doradcami, aby jak najprędzej zniwelować skutki zaistniałego wypadku.

Poprzedni artykuł

Wynajem samochodu na zimę 2021

Następny artykuł

Wynajmem samochodu osobowego z oponami zimowymi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.