Wynajem długoterminowy Wypożyczalnia aut Wypożyczalnia samochodów

Wynajmem samochodu osobowego z oponami zimowymi

Samochód to nie tyle czy tylko symbol statusu, ale przede wszystkim jeden z symboli niezależności. Oczywiście sporo posiadaczy praw jazdy ma do dyspozycji auto służbowe, inni regularnie korzystają z prywatnego samochodu. Są też wypożyczalnie, w którym można wynająć pojazd na kilka dni, na tydzień bądź na dłuższy czas. Jak pokazuje praktyka, wynajem cieszy się także powodzeniem pośród osób, która mają własne cztery kółka. Godna uwagi wypożyczalnia samochodów – taka jak Euro Style – ma na tyle szeroką i zróżnicowaną ofertę, że zadowoli najbardziej wybrednych. Co istotne, wszystkie dostępne pojazdy są w nienagannym stanie technicznym i wizualnym, do tego bogato wyposażone w systemy odpowiadające za bezpieczeństwo i komfort. Oferta dostosowana jest też do sezonu, w tym pory roku.

Komfort podczas zimowego wyjazdu

Wynajem auta osobowego z oponami zimowymi to znakomita opcja dla wszystkich, którzy wybierają się na narty, snowboard czy chcą spędzić ferie bądź Święta z dala od domu. Markowe opony zimowe gwarantują odpowiednią przyczepność w niskich temperaturach – specjaliści zalecają, aby korzystać z nich, kiedy temperatura spada poniżej 7 st. C. Trzeba dodać, że dobre zimówki – a tylko w takie wyposażone są auta z wypożyczalni Euro Style – zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w każdych zimowych warunkach. Sprawdzają się zarówno na suchym asfalcie, jak również na oblodzonej drodze czy na pośniegowym błocie. Także na kopnym śniegu trudno znaleźć lepsze rozwiązanie.

Wspominając o atutach ogumienia zimowego, trzeba wspomnieć i o ich konstrukcji, i o doborze mieszanki. Standardem są lamele, czyli niewielkie nacięcia, dzięki którym opona wgryza się w śnieg, lód czy błoto. Ponadto do produkcji opon zimowych stosuje się mieszanki o starannie dobranym składzie. O ile opony zimowe tracą elastyczność wraz ze spadkiem temperatury, to zimówki (podobnie jak porządne opony całoroczne) nadal są elastyczne, co przekłada się na wyższy poziom komfortu, lepszą sterowalność, krótszą drogę hamowania i lepsze osiągi.

Czy opony zimowe są obligatoryjne?

Decydując się na auto z wypożyczalni, trzeba wiedzieć, że ogumienie całoroczne (lub spełniające kryteria opony zimowej) jest obligatoryjne w wielu krajach, gdzie Polacy lubią spędzać podczas zimowych ferii. Obecnie ten rodzaj ogumienia jest obowiązkowy w blisko trzydziestu Państwach Starego Kontynentu. I nawet jeżeli w Polsce nie są obowiązkowe, to także warto je mieć ze względu na bezpieczeństwo własne, pasażerów i innych użytkowników dróg. Ponadto jak niekiedy informują media, ubezpieczyciele odmawiają wypłaty odszkodowania za wypadek czy kolizję, jeżeli samochód nie miał sezonowych opon. Przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych powołują się wtedy na zapis mówiący, że polisa nie obejmuje szkód, które zostały spowodowane na skutek rażącego niedbalstwa. I za takie uważa się brak odpowiedniego ogumienia.

Kraje z obostrzeniami

Pośród państw, gdzie wielu Polaków wyjeżdża na narty, są takie, gdzie opony zimowe lub całoroczne ze stosowną homologacją obowiązują bądź w całym kraju, bądź w rejonach górskich i górzystych.

  • Francja – nakaz obowiązuje rejony górskie w warunkach zimowych (przede wszystkim Alpy i Pireneje).
  • Austria – jeżeli na drodze panują zimowe warunki, to opony zimowe lub całoroczne obowiązują od 1 listopada do 31 marca (ustawodawca określił też minimalną grubość bieżnika na 4 mm).
  • Niemcy – obowiązek jazdy na zimówkach dotyczy warunków zimowych (nie sprecyzowano przedziału czasu).
  • Słowacja – tutaj opony całoroczne lub zimowe są wymaganie od 15 listopada do 15 marca (podobnie jak w Austrii głębokość bieżnika nie może być mniejsza niż 4 mm).
  • Włochy – sytuacja podobna jest do Francji, czyli opony zimowe lub wielosezonowe obowiązują w rejonach górskich – w okresie od 15 listopada do 15 kwietnia (obowiązek dotyczy także chętnie odwiedzanego przez polskich turystów Tyrolu Południowego).
  • Szwajcaria – formalnie nie ma obowiązku, jednak policja może nałożyć wysoki mandat, jeżeli nieodpowiednie ogumienie jest zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.
  • Czechy – opony zimowe lub całoroczne z homologacją zimową są obowiązkowe od 1 listopada do 31 marca (bieżnik minimum 4 mm).

Poza wymienionymi krajami opony zimowe (lub całoroczne z homologacją zimową) obowiązują między innymi w Rumunii, na Ukrainie, w państwach bałtyckich i w Skandynawii (w Norwegii formalnie nie ma obowiązku jazdy na zimówkach autem osobowym, ale w warunkach zimowych do opon letnich trzeba montować łańcuchy).

Napęd na cztery koła

Atutem samochodu z wypożyczalni jest możliwość wyboru wersji na napędem na obie osie. Taki napęd szczególnie dobrze sprawdza się w warunkach zimowych, zwłaszcza podczas jazdy pod górę. Aby w pełni wykorzystać potencjał 4×4, trzeba mieć też dobre opony zimowe. Na wyjazd do któregoś z narciarskich kurortów idealnym rozwiązaniem będzie przepastny SUV ze sporym zapasem mocy i momentu obrotowego, wyposażony w relingi i bagażnik dachowy oraz w wydajną klimatyzację. Przyda się też fabryczna nawigacja. Jest w czym wybierać! Aby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić, jakie marki i modele przygotowała wypożyczalnia samochodów Euro Style.

Poprzedni artykuł

Stłuczka autem wynajmowanym – konsekwencje i koszty

Następny artykuł

Wynajem samochodu bez vatu na zagraniczną firmę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.