Aktualności Wynajem długoterminowy Wypożyczalnia aut Wypożyczalnia samochodów Wypożyczalnia samochodów służbowych

Ile wynosi kaucja za wynajem samochodu?

wynajem samochodów warszawa Audi A4 2

Kaucja za wynajem samochodu. Wynajem samochodów Warszawa. Kaucja za wypożyczenie samochodu. Wynajem samochodu z kaucją. Wypożyczenie samochodu bez kaucji. Co to jest kaucja? Wstrzymanie zwrotu kaucji.

Ile wynosi kaucja za wynajem samochodu?

Wynajem samochodu z kaucją to najczęstsza opcja oferowana przez wypożyczalnie samochodów.  Kwota kaucji może różnić się
w zależności od klasy samochodu, długości wynajmu oraz polityki konkretnej wypożyczalni. Jednak niezależnie od wysokości kaucji, jej opłacenie zazwyczaj jest w

 

ymagane przed rozpoczęciem wynajmu.

Kaucja stanowi swoisty depozyt, który może zostać wykorzystany w przypadku, gdy w czasie trwania wynajmu pojawią się jakiekolwiek szkody na pojeździe lub klient nie spełni warunków umowy. W momencie zakończenia umowy najmu, jeśli nie wystąpiły żadne problemy, kaucja zostaje zwrócona klientowi w pełnej wysokości.

Kaucja przy wynajmie samochodu

Kaucja to dodatkowa płatność, której wynajmujący oczekuje od klienta w momencie zawierania umowy na wynajem samochodu. Kaucja to jedna z obowiązkowych pozycji na liście wydatków związanych z  wypożyczeniem samochodu. Jej wysokość zależy od kilku czynników, ale ustalana jest na poziomie, który zabezpieczy ewentualne roszczenia wynikające ze zniszczenia mienia lub nieprzestrzegania umowy przez najemcę.

Dokładne ustalenia na temat wysokości, sposobu pobierania oraz zwrotu kaucji zawarte są w umowie najmu. 

Ile wynosi kaucja za wynajem samochodu? Cennik Euro Style Rent a Car

Każda wypożyczalnia samochodów posiada własny regulamin najmu oraz cennik. Jakie czynniki decydują o wysokości kaucji?

  • Wysokość kaucji zazwyczaj stanowi określony procent od wartości pojazdu,  w każdej wypożyczalni naliczany jest on  indywidualnie.
  • Wysokość kaucji uzależniona  jest od marki i modelu wybranego samochodu.

W naszej wypożyczalni kwota kaucji jest różna dla różnych sektorów aut i wynosi:

  • GRUPA  A, A+  –  700 PLN
  • GRUPA B   –  900 PLN
  • GRUPA C, D  i  SPORT  – 2 000 PLN
  • GRUPA E  –   5 000 PLN.

Kaucja za auta luksusowe i sportowe z grup C, D, E i SPORT zabezpieczana jest w postaci depozytu na karcie kredytowej,  natomiast
w przypadku płatności  gotówką wynosi dwukrotność normalnej stawki.

Wynajem samochodu bez kaucji – czy to możliwe?

Pobieranie kaucji przy wynajmie samochodu jest standardową praktyką, jednak w Euro Style dokładamy wielu starań, aby  przedstawić  klientowi  możliwie najbardziej atrakcyjną ofertę.  Nasza firma w dwóch przypadkach oferuje wynajem bez kaucji, w jakich sytuacjach ma to miejsce?

  • Po pierwsze – z wpłaty kaucji zwolnieni są stali klienci.
  • Po drugie – każdy klient zostanie zwolniony z konieczności wpłaty kaucji, jeśli wykupi dodatkowe ubezpieczenie, które wynosi + 30 % do końcowej kwoty najmu. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości, ponieważ jest niezwykle korzystna z ekonomicznego punktu widzenia, a poza tym gwarantuje beztroskie użytkowanie wynajętego pojazdu. W przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych  czy  kolizji na drodze klient nie ponosi odpowiedzialności finansowej, gdyż dodatkowe ubezpieczenie  znosi udział własny w szkodzie. 

Zwrot kaucji – jak wygląda w praktyce? Czy może zostać wstrzymany?

Kaucja za wypożyczenie samochodu wpłacana jest przy zawieraniu umowy najmu, natomiast zwrotu wypożyczalnia dokonuje po zakończeniu umowy – pod pewnymi warunkami. Każdy klient powinien pamiętać o  przestrzeganiu  ważnej zasady, a mianowicie

–  zwróć samochód w takim samym stanie technicznym i wizualnym, w jakim go otrzymałeś.

Kaucja z zasady jest zwrotna i tylko zaniedbania ze strony najemcy mogą spowodować jej wstrzymanie. Kierowca, który przestrzega ustaleń umowy, dba o czystość samochodu i użytkuje go z szacunkiem dla właściciela pojazdu – nie będzie miał problemu ze zwrotem kaucji.

Przed zawarciem umowy zachęcamy do zapoznania się z warunkami najmu wypożyczalni. W regulaminie wyszczególnione są sytuacje,
w których najemca może zostać obciążony karą finansową  lub stracić kaucję w pełnej wysokości.

Wstrzymanie zwrotu kaucji – kiedy ma miejsce

Kontrola pojazdu po zakończeniu umowy

Kontrola pojazdu po zakończeniu umowy wynajmu jest z reguły niezwykle dokładna.  Wynajmujący skrupulatnie  sprawdza stan samochodu, szukając wszelkich uszkodzeń, które mogły powstać w czasie użytkowania pojazdu. Jeśli zostaną znalezione jakieś szkody, koszty naprawy mogą zostać odliczone  od kaucji.

Terminowe zwrócenie pojazdu

Niezwrócenie samochodu w wyznaczonym terminie może spowodować wstrzymanie zwrotu kaucji. Często firmy wynajmujące mają precyzyjne wymogi dotyczące czasu oddania pojazdu, i jeśli zostanie on przekroczony, mogą obciążyć klienta dodatkowymi kosztami.

Zgubienie dokumentów samochodu i  kluczyków

W Euro Style kaucja zostanie  wstrzymana, jeśli klient zgubi kluczyki do wynajmowanego samochodu lub spowoduje ich uszkodzenie. Takie postępowanie ma również miejsce w przypadku zgubienia lub zniszczenia dowodu rejestracyjnego pojazdu, polisy ubezpieczeniowej, tablicy rejestracyjnej oraz naklejki rejestracyjnej na szybie.

Nieprzestrzeganie warunków umowy

Rygorystyczne przepisy dotyczą m.in. przekraczania granic kraju. W Euro Style wyjazd za granicę samochodem wypożyczalni bez pisemnej zgody skutkuje utratą kaucji w pełnej wysokości.

Zawsze zalecamy dokładne zapoznanie się z warunkami i zasadami wynajmu przed podpisaniem umowy. W razie wątpliwości warto zapytać pracownika wypożyczalni o wszelkie szczegóły i ewentualne dodatkowe koszty.

Zobacz również:

Poprzedni artykuł

Na czym polega wynajem długoterminowy w naszej firmie? Przedłużaj co miesiąc lub zwróć.

Następny artykuł

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę – procedury i formalności krok po kroku

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.