Aktualności Wynajem długoterminowy Wypożyczalnia aut

Czy wynajętym samochodem można wyjechać za granicę?

Wynajem samochodów Warszawa Mercedes CLS

Czy wynajętym samochodem można wyjechać za granicę? Wynajęty samochód – czy można nim wyjechać za granicę? Czy możliwe jest wypożyczenie auta na wyjazd za granicę? Czy wynajętym samochodem można przekraczać granice Polski?

Czy wynajętym samochodem można wyjechać za granicę?

Wynajem samochodów jest coraz bardziej popularny zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Użytkowanie wypożyczonego auta wiąże się z wieloma korzyściami i dlatego jest chętnie wybieraną opcją. Firmy zajmujące się  wynajmem samochodów zapewniają dogodne warunki umowy, a zakres oferty jest niezwykle interesujący i  elastyczny, dzięki czemu każdy klient ma możliwość dopasowania wynajmu do swoich potrzeb.

Posiadanie samochodu do własnej dyspozycji niewątpliwie kojarzy się z wolnością, niezależnością, wygodą i komfortem.  Czy jednak  poruszając się wypożyczonym samochodem  mamy nieograniczoną swobodę i samodzielnie możemy decydować np. o wyjeździe poza granice kraju?

Otóż niekoniecznie.

W tym artykule odpowiemy na pytanie – czy wynajętym samochodem można wyjechać poza granice Polski? 

Wynajem samochodów – dlaczego coraz chętniej sięgamy po takie rozwiązanie?

Zastąpienie własnego, prywatnego pojazdu wynajętym ma wiele pozytywnych aspektów, oto niektóre z nich:

 • Oszczędzasz środki, które musiałbyś wydać na zakup auta.
 • Opłacasz miesięczny abonament za wynajem, w ramach którego masz zapewnione obowiązkowe ubezpieczenie oraz usługi serwisowe ( np. wymiana opon czy przegląd techniczny).
 • Dla osób prowadzących działalność wydatki związane z wynajmem auta ( czynsz + opłaty eksploatacyjne) stanowią koszt uzyskania przychodu i można je – w całości lub częściowo – odliczyć od podatku.
 • Masz możliwość elastycznego dopasowania czasu trwania najmu do swoich potrzeb – wypożyczalnia Euro Style oferuje wynajem krótko – lub długoterminowy.
 • Wynajem długoterminowy to doskonała alternatywa dla zakupu auta za gotówkę oraz  w ramach leasingu czy kredytu.

Wynajem samochodu  zdejmuje z najemcy niektóre obowiązki wynikające z eksploatacji auta – nie musi pamiętać  o przeglądach, ubezpieczeniu i naprawach serwisowych.  Dla wielu zapracowanych osób jest to z pewnością ogromne ułatwienie.

Wyjazd za granicę wynajętym samochodem – czy jest taka możliwość?

Podpisując umowę najmu akceptujemy regulamin wypożyczalni.  Warto się z nim zapoznać, ponieważ zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące warunków umowy, również te dotyczące wyjazdu poza granice kraju.

Wypożyczalnia samochodów, jak każda firma, posiada wewnętrzne  przepisy i  procedury,  do których należy się stosować. Musisz wiedzieć, że nie w każdej wypożyczalni otrzymasz zgodę na zagraniczny wyjazd wynajętym samochodem.

Jak ta kwestia wygląda w Euro Style Rent a Car?

Przekroczenie granicy Polski samochodem należącym do Euro Style jest możliwe pod pewnymi warunkami, a mianowicie:

 • Obowiązuje całkowity zakaz przekraczania wschodniej granicy Polski – Rosja, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś. Zakaz dotyczy również tranzytu przez terytorium wymienionych państw. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu wypożyczalni należy liczyć  się z możliwością otrzymania kary umownej.
 • Wyjazd do pozostałych krajów  jest możliwy po otrzymaniu pisemnego zezwolenia od Euro Style.

Pamiętaj więc, aby poinformować nas wcześniej o swoich planach i przed zagranicznym wyjazdem posiadać oficjalną zgodę wypożyczalni.

 • Przekroczenie granic Polski bez wymaganego zezwolenia skutkuje utratą kaucji w pełnej wysokości. 

Regulamin wynajmu samochodów/  Warunki wynajmu / Euro Style Rent a Car 

Wyjazd za granicę wynajętym autem  –  praktyczne wskazówki

Podróżowanie jednym z naszych samochodów to wygoda i przyjemność. Staramy się zapewnić klientom maksymalny komfort i dlatego oddajemy do ich dyspozycji nowe modele wiodących marek. Nowoczesne, zadbane, świetnie wyposażone auto w doskonałym stanie technicznym zachęca do pokonywania dłuższych, bardziej wymagających tras.

O czym warto pamiętać zanim wyruszysz w zagraniczną podróż?

 • Zagraniczny wyjazd samochodem wynajętym w Polsce jest bardziej opłacalny ( różnica sięga nawet 30% )  niż wypożyczenie auta na miejscu, w lokalnej wypożyczalni.
 • Wykup dodatkowe ubezpieczenie – zapewni Ci spokój i poczucie bezpieczeństwa poza granicami kraju.
 • Zapoznaj się z przepisami obowiązującymi w kraju, do którego się udajesz, a pozwoli Ci to uniknąć kłopotów w razie kontroli drogowej. Sprawdź aktualne wymagania w kwestii obowiązkowego wyposażenia auta – wprawdzie kierowcę obowiązują przepisy  kraju, w którym samochód jest zarejestrowany, ale lepiej uzupełnić wyposażenie niż tłumaczyć się policji na drodze.

Więcej szczegółowych informacji na temat obowiązkowego wyposażenia samochodu – również podczas  wyjazdu zagranicznego –  znajdziesz na naszym blogu w   artykule Obowiązkowe wyposażenie  w samochodzie.

Zobacz również:

Poprzedni artykuł

Czy wynajem samochodu jest kosztem uzyskania przychodu?

Następny artykuł

Wynajem samochodów lotnisko Chopina Warszawa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.