Aktualności Podróże wynajętym autem Wynajem długoterminowy Wypożyczalnia aut Wypożyczalnia samochodów Wypożyczalnia samochodów służbowych

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę – procedury i formalności krok po kroku

Wypożyczalnia samochodów Warszawa. Wypożyczenie auta na zagraniczny wyjazd.  Czy wynajętym samochodem można jechać za granicę?

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę – procedury i  formalności krok po kroku

Planując wyjazd za granicę wiele osób rozważa różne opcje transportu. Wynajęcie samochodu jest jednym z popularnych wyborów, ponieważ  oferuje komfort, swobodę i niezależność w trakcie podróży.  W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wygląda wynajęcie auta na wyjazd zagraniczny, jakie obowiązują procedury oraz czy  w ogóle warto rozważać taką możliwość.

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę

Wypożyczenie auta na zagraniczny wyjazd, czyli kiedy warto skorzystać z takiej możliwości

Wynajęcie samochodu na zagraniczny wyjazd  w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy w sytuacji, gdy nie posiadamy własnego pojazdu. Ale wynajęcie samochodu np. na wakacje będzie dobrym rozwiązaniem również, gdy:

 • nie chcemy nadmiernie eksploatować własnego samochodu
 • nasze auto nie pomieści bagaży wszystkich osób nim podróżujących
 • ceny biletów innych środków transportu  do miejsca docelowego są bardzo drogie
 • koszt wynajęcia samochodu za granicą znacznie przewyższa koszt tej samej usługi w Polsce
 • chcemy odbyć podróż wybranym modelem samochodu – np. większym, nowszym i bardziej luksusowym niż nasz własny.

Czy wynajętym samochodem można jechać za granicę? Obowiązujące procedury i formalności, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć

Wybór odpowiedniej wypożyczalni samochodów

Pierwszym krokiem w wypożyczeniu auta na wyjazd za granicę jest znalezienie odpowiedniej wypożyczalni samochodów, ponieważ nie wszystkie wyrażają zgodę na to,  aby ich pojazdem przekraczać granice kraju.  Zalecamy korzystanie z usług  renomowanej firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze klientów.  Przed dokonaniem wyboru warto także porównać oferty różnych wypożyczalni pod kątem cen, dostępności pojazdów i dodatkowych usług, takich jak np. dodatkowe  ubezpieczenie.

W Euro Style Rent a Car istnieje możliwość wynajęcia samochodu na wyjazd za granicę  – pod pewnymi warunkami dokładnie określonymi w regulaminie wypożyczalni –  jednak klient musi o tym poinformować przed podpisaniem umowy. Wymagane jest posiadanie od nas pisemnej zgody na przekroczenie granicy. 

Dokumenty niezbędne do wynajmu samochodu na wyjazd za granicę oraz  zasady płatności

Warunki najmu są jednakowe bez względu na to, czy samochód będzie użytkowany na terenie kraju,  czy poza jego granicami.  Wypożyczając auto w Euro Style najemca musi posiadać:

 • ważne prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport
 • klient z obywatelstwem innym niż polskie zobowiązany jest posiadać prawo jazdy oraz kartę kredytową do realizacji płatności
 • opłatę za wynajem uiszcza się  z góry przelewem, gotówką lub  kartą kredytową / debetową, karta płatnicza jest  również niezbędna do preautoryzacji, czyli blokady depozytu
 • akceptujemy zagraniczne prawa jazdy, od obywateli innych państw  nie wymagamy  posiadania międzynarodowego prawa jazdy
 • samochód można wynająć na firmę, w tym przypadku należy przedstawić NIP, REGON, zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej ewentualnie zaświadczenie z KRS nie starsze niż 3 miesiące oraz upoważnienie dla osoby, która w imieniu firmy podpisze umowę najmu i odbierze samochód.

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę

Przekraczanie granicy wynajętym samochodem

Przed przekroczeniem granicy upewnij się, że znasz wszystkie przepisy i wymagania drogowe obowiązujące w danym kraju, a także miej pod ręką wszelkie potrzebne dokumenty:

 • prawo jazdy
 • dowód rejestracyjny pojazdu
 • umowę najmu, która potwierdza prawo do poruszania się danym pojazdem
 • dowód ubezpieczenia.

W Euro Style obowiązuje bezwzględny  zakaz przekraczania wschodniej granicy, nie można wjechać do Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi. 

WAŻNE – przekroczenie granicy bez pisemnej zgody Euro Style skutkuje utratą kaucji w pełnej kwocie.

Ubezpieczenie samochodu przed wyjazdem za granicę

Podstawowe ubezpieczenie OC jest oczywiście obowiązkowe, ale często niewystarczające.

W Euro Style oferujemy klientom opcję,  która gwarantuje spokój  i poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu pozwala w pełni cieszyć się wyjazdem i beztrosko korzystać z jego uroków. Każdemu klientowi proponujemy dodatkowe ubezpieczenie w wysokości + 30% do końcowej ceny najmu. Warto zdecydować się na taką opcję, ponieważ zwalnia ona z konieczności wpłacania kaucji oraz znosi udział własny w szkodzie. Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja, do wyboru  której gorąco zachęcamy!

Pamiętaj, że wypożyczenie samochodu w każdym przypadku, a szczególnie  na podróż poza granice Polski, wymaga dokładnego zapoznania się z regulaminem wypożyczalni.

Zobacz również:

Poprzedni artykuł

Ile wynosi kaucja za wynajem samochodu?

Następny artykuł

Poznaj formalności związane z wypożyczeniem samochodu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.