Aktualności Podróże wynajętym autem Wyjazd służbowy bez auta Wynajem długoterminowy Wypożyczalnia aut

Poznaj formalności związane z wypożyczeniem samochodu

Formalności związane z wypożyczeniem samochodu. Jakie dokumenty są potrzebne przy wynajmie auta? Wypożyczalnia samochodów Warszawa  – o czym warto pamiętać przed podpisaniem umowy? Jak przebiega proces wynajmu auta? Formalności i procedury niezbędne podczas wynajmu samochodu. Wypożyczalnia samochodów Warszawa – przebieg transakcji.

Formalności związane z wypożyczeniem samochodu

Poznaj formalności związane z wypożyczeniem samochodu

Wynajem samochodu to wygodna opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie niezależność.  Wynajęcie samochodu zapewnia pełną  swobodę bez względu na potrzeby czy rodzaju wyjazdu.   Z wypożyczonym samochodem to Ty decydujesz, kiedy ruszasz w drogę i gdzie się zatrzymujesz, masz całkowitą kontrolę nad podróżą.

Niemniej jednak, przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu samochodu, warto zaznajomić się z istotnymi formalnościami, które umożliwią Ci bezproblemową i satysfakcjonującą podróż lub  bezstresowe korzystanie z auta na miejscu.  Poniżej znajdziesz kluczowe informacje dotyczące wypożyczenia samochodu.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa – rezerwacja i dokumenty

Przed wypożyczeniem samochodu, dokładnie zaplanuj swoją podróż i zarezerwuj pojazd. W większości przypadków, do podpisania umowy, będziesz potrzebować ważnego prawa jazdy i dowodu osobistego lub paszportu.

W Euro Style Rent a Car rezerwacja jest prosta i szybka, do wyboru  masz trzy możliwości:

 • poprzez Formularz Rezerwacji na stronie wypożyczalni
 • mailowo na adres rezerwacja@euro-style.pl
 • telefonicznie pod numerem +48 501- 944 – 201. 

Wynajem samochodu na firmę

W tym przypadku wymagane są dokumenty świadczące o prowadzonej działalności:

 • zaświadczenie NIP i REGON
 • zaświadczenie o wpisie do  Ewidencji Działalności Gospodarczej
 • zaświadczenie z KRS ( ważne 3 miesiące )
 • upoważnienie dla osoby, która w imieniu firmy podpisze umowę najmu
 • w przypadku JDG  – dokument potwierdzający ostatnią wpłatę do ZUS.

Wiek kierowcy

Wymagany wiek kierowcy może się różnić w zależności od firmy wypożyczającej.  Zazwyczaj minimalny wiek wynosi 21 lat, a kierowcy poniżej 25 lat mogą podlegać dodatkowym opłatom związanym z ubezpieczeniem. Z kolei niektóre firmy mogą wymagać, aby kierowca miał co najmniej 25 lat.

Wynajem samochodu  Warszawa – ubezpieczenie

Ubezpieczenie to istotny element wypożyczenia samochodu.  Oczywiście ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, ale warto dowiedzieć się, jakie dodatkowe  opcje ubezpieczeniowe oferuje firma wypożyczająca.

Samo ubezpieczenie  OC jest dość skromną propozycją,  która w wielu przypadkach nie zabezpiecza ani interesów najemcy, ani wypożyczalni.  Dlatego,  dla komfortu psychicznego i  uniknięcia roszczeń finansowych w przypadku niespodziewanych zdarzeń warto posiadać pakiet rozszerzony.

Euro Style ma dla swoich klientów propozycję ubezpieczenia, która jednocześnie znosi udział własny  kierowcy w szkodzie,  jak
i sprawia, że klient zwolniony jest z obowiązku wpłaty kaucji. 

Dodatkowe ubezpieczenie wynosi + 30% do końcowej kwoty najmu i naprawdę warto je wybrać. Zdecydowanie polecamy.

Wynajem samochodu Warszawa – kaucja

Z reguły  firmy wypożyczające wymagają depozytu / kaucji na wypadek ewentualnych szkód lub naruszenia warunków umowy. Upewnij się, że masz odpowiednią kwotę dostępną na swoim koncie lub karcie kredytowej.

W Euro Style istnieje możliwość wypożyczenia samochodu bez kaucji, ma to miejsce w dwóch przypadkach:

 • z kaucji zwolnieni są stali klienci
 • wykup dodatkowego ubezpieczenia znosi obowiązek wpłaty kaucji ( szczegóły znajdziesz wyżej, w części tekstu  dotyczącej ubezpieczenia).

Formalności związane z wypożyczeniem samochodu

– na co  warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Stan samochodu

Przy odbiorze samochodu dokładnie sprawdź jego stan i zrób zdjęcia ewentualnych istniejących uszkodzeń. To pomoże uniknąć nieporozumień po zakończeniu wypożyczenia.

Okres wypożyczenia – czas trwania najmu

Jasno określ, ile dni zamierzasz korzystać z wynajętego  samochodu i  bezwzględnie dotrzymaj umówionego terminu.  Samowolne przedłużenie okresu wypożyczenia może generować dodatkowe koszty. Dowiedz się również,  czy istnieje możliwość  – i na jakich warunkach – skrócenia czasu trwania umowy.

Polityka paliwowa

Firmy wypożyczające oferują różne opcje dotyczące tankowania. W praktyce najczęściej jest to opcja pełnego baku, czyli – otrzymujesz auto
z pełnym bakiem i takie oddajesz.

Przekroczenie granicy wypożyczonym samochodem

Jeśli planujesz podróż zagraniczną, musisz zgłosić ten fakt w  wypożyczalni, ponieważ odnośnie przekraczania granic Polski każda firma ma własne, wewnętrzne przepisy, które należy respektować. Jak to wygląda w Euro style?

 • Musisz posiadać pisemną zgodę wypożyczalni na przekroczenie granicy kraju.
 • Obowiązuje  bezwzględny zakaz przekraczania wschodniej granicy.

Dokładnie zapoznaj się z umową najmu

Zanim podpiszesz umowę, dokładnie poznaj zawarte w niej ustalenia i upewnij się, że wszystkie rozumiesz. Jeśli masz pytania, nie krępuj się ich zadać przed podpisaniem.

Wypożyczenie samochodu może uczynić Twoją podróż znacznie wygodniejszą i bardziej komfortową. Jednak zrozumienie i dopełnienie formalności związanych z wypożyczeniem jest niezbędne i kluczowe dla  uniknięcia nieporozumień czy  dodatkowych kosztów. Przemyślane
i odpowiedzialne  podejście do tych kwestii sprawi, że Twoja podróż będzie bezstresowa i pełna przyjemności, a Ty następnym razem  chętnie i bez obaw skorzystasz z usług danej wypożyczalni.

Zobacz również:

Poprzedni artykuł

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę – procedury i formalności krok po kroku

Następny artykuł

Warszawa – gdzie wybrać się samochodem w okolicy?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.