Aktualności Podróże wynajętym autem

Na czym polega udział własny w szkodzie w wypożyczalni samochodów?

Udział własny w szkodzie

Udział własny w szkodzie  – na czym polega? Szkoda wypożyczonym samochodem – kto za nią płaci? Wypożyczalnia samochodów Warszawa.  Samochody  do wynajęcia Warszawa.

Na czym polega udział własny w szkodzie w wypożyczalni samochodów?

Wypożyczając samochód nie jesteśmy w cudowny sposób chronieni przed wypadkami drogowymi czy innymi nieplanowanymi zdarzeniami. Należy więc zadać sobie pytanie – co robić, gdy wynajęty pojazd ulegnie szkodzie i kto za nią zapłaci.

W takiej sytuacji sposobów postępowania  jest kilka, wiele zależy od wewnętrznej polityki wypożyczalni samochodów i ustaleń zawartych
w umowie najmu. Z  dzisiejszego artykułu dowiesz się,  jaka praktyka obowiązuje  w Euro Style Rent a Car.

Przede wszystkim informujemy, że nasze procedury ukierunkowane są na możliwie największe zabezpieczenie  klienta, tak  aby w przypadku wystąpienia szkody nie musiał ponosić dodatkowych kosztów. 

Oczywiście wszystkim kierowcom życzymy szerokiej drogi i bezproblemowego użytkowania wynajętego samochodu, jednak rozsądny uczestnik ruchu drogowego ma świadomość, że lepiej przygotować się na każdą ewentualność i  wiedzieć, jak należy zachować się
w sytuacjach kryzysowych, ewentualnie na jakie wydatki może być narażony.

Kolizja drogowa samochodem z wypożyczalni

Dla bezpieczeństwa na drodze niezwykle istotne jest  zachowanie kierowcy  podczas kolizji.

 • Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy życie i zdrowie  uczestników zdarzenia, więc przede wszystkim należy  udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym i wezwać pomoc medyczną.
 • Należy sprawdzić, czy samochody biorące udział w kolizji nie stanowią zagrożenia, jeśli tak, bezzwłocznie wezwać odpowiednie służby.
 • Następnym ważnym  krokiem  jest usunięcie uszkodzonych pojazdów,  aby  nie blokowały ruchu, co umożliwi innym kierowcom swobodny  przejazd w miejscu zdarzenia.
 • Kolejny krok to powiadomienie policji o zdarzeniu. Obecność  funkcjonariuszy na miejscu kolizji oraz sporządzona przez nich  dokumentacja stanowią podstawę wystąpienia do ubezpieczyciela o roszczenia z tytułu posiadanego ubezpieczenia.
 • Pamiętaj, w przypadku kolizji  wynajętym samochodem niezwłocznie skontaktuj się z wypożyczalnią! Jest to postępowanie wymagane przez wypożyczalnie,  ale i niezwykle korzystne dla Ciebie. Dlaczego? Informując nas o zdarzeniu możesz liczyć na  natychmiastową pomóc. Wiemy, jak ważna dla klientów jest świadomość, że mają wsparcie w trudnej sytuacji.
 • W  razie jakichkolwiek wątpliwości zadzwoń do nas, a uzyskasz niezbędne informacje o obowiązujących w Euro Style procedurach.

                                                                              +48 501- 944 – 201       +48 502 – 357 – 493 

 

Uszkodzenie wynajętego samochodu – czy wynajmujący pokrywa koszty szkody?

Szkoda w wynajętym samochodzie nie musi dotyczyć kolizji drogowej, jest wiele innych sytuacji, w których pojazd może zostać uszkodzony
w mniejszym lub większym stopniu ( np. zarysowanie czy wgniecenie podczas postoju na parkingu ). Kto płaci za likwidację szkód?

Odpowiedzialność finansowa za uszkodzenia zależy od wielu czynników. Niezwykle istotny w tym momencie jest zakres posiadanego ubezpieczenia oraz indywidualna umowa z wypożyczalnią samochodów, a także po czyjej stronie leży wina za spowodowanie kolizji. 

Jeśli kierowca wynajętego pojazdu nie ponosi winy za wypadek, to koszty naprawy pokrywane są z polisy OC sprawcy. Natomiast zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeśli za winnego kolizji zostanie uznany kierowca poruszający się wypożyczonym autem.

Udział własny w szkodzie  w wypożyczalni samochodów – jak to wygląda w Euro Style Rent a Car ?

Jak wspomnieliśmy wcześniej każda wypożyczalnia kieruje się własną polityką  dotyczącą odpowiedzialności za szkody powstałe w trakcie trwania wynajmu  auta.

W Euro Style Rent a Car polityka ta jest wyjątkowo korzystna dla klientów, poniżej dokładnie wyjaśniamy na czym polega udział własny
w szkodzie:

 • udział własny najemcy to  nic innego, jak odpowiedzialność  własna  w szkodzie do wysokości wpłaconej kaucji, uzależniona jest od segmentu wypożyczonego samochodu
 • udział własny  w szkodzie zawsze   jest równy maksymalnej kwocie wysokości kaucji
 • podczas trwania wynajmu samochodu  za ewentualne uszkodzenia klient odpowiada finansowo do określonej kwoty – na poczet powstałych uszkodzeń  obciążany jest  sumą nie większą  niż maksymalna wysokość kaucji.

Proponowane  przez nas rozwiązania są o wiele korzystniejsze dla klienta niż obowiązujące np. przy leasingu, ponieważ  w tym przypadku postępowanie jest bardziej skomplikowane i problematyczne.

Dlaczego? Otóż podczas trwania  leasingu wszelkie powstałe uszkodzenia wyceniane są przez serwis ASO, czyli Autoryzowaną Stację Obsługi. Wycena szkody  na konkretną kwotę np. 40 000 powoduje, że jest to dla leasingu utrata wartości pojazdu, i z tego tytułu pokryć ją  musi użytkownik.  Leasing nie pozwala sobie na straty, a taką stratą  niewątpliwie jest niższa wartość pojazdu przy sprzedaży po zakończeniu umowy najmu.  Niestety, kosztami zostanie obciążony klient, warto o tym pamiętać.

Czy można uniknąć udziału własnego w szkodzie?

W Euro Style Rent a Car  jest taka możliwość.

 • Podczas zawierania umowy najmu każdego klienta zachęcamy do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty – wykupienia dodatkowego ubezpieczenia  w wysokości + 30% do ceny końcowej.
 • Posiadanie pełnego ubezpieczenia znosi udział własny w szkodzie.

Jest to szalenie atrakcyjna oferta – niewielkim kosztem zyskujesz spokój i poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz bez stresu czerpać przyjemność   z użytkowania wybranego przez siebie modelu auta.

Udział w szkodzie a auto wynajęte poza granice Polski

Wynajem samochodu poza granice kraju odbywa się na szczególnych zasadach  i w tym przypadku nie obowiązują  procedury wymienione powyżej.

Maksymalny udział w szkodzie obowiązujący w Euro Style Rent a Car  nie dotyczy więc szkód samochodów wynajętych poza granice Polski. 

Szkody poza granicami Pl  posiadają  inny udział własny  i obsługiwane są na innych warunkach, które jasno i precyzyjnie ujęte są w umowie najmu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Interesuje Cię kwestia udziału własnego w szkodzie? Zapraszamy do kontaktu pod wcześniej podane numery telefonów lub mailowo              biuro@euro-style.pl gdzie uzyskasz wyczerpujące i rzetelne odpowiedzi  na nurtujące Cię  pytania.

Zobacz również:

 

Poprzedni artykuł

Wynajem auta bezterminowy i bez wkładu własnego – wypożyczalnia samochodów Euro Style Rent a Car

Następny artykuł

Na czym polega zniesienie udziału własnego w szkodzie w wypożyczalni samochodów?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.