Aktualności Przepisy drogowe

Na czym polega zniesienie udziału własnego w szkodzie w wypożyczalni samochodów?

Wynajem samochodu dla firm zagranicznych

Zniesienie udziału własnego w szkodzie. Czym jest zniesienie udziału własnego? Samochód z wypożyczalni –  udział własny w szkodzie.  Jakie korzyści daje zniesienie udziału własnego? Kto finansuje naprawę uszkodzeń wynajętego auta? W której wypożyczalni w Warszawie można znieść udział własny w szkodzie? Wypożyczalnia samochodów Warszawa. Najem samochodu bez udziału własnego w szkodzie.

Zniesienie udziału własnego w szkodzie

Na czym polega zniesienie udziału własnego w szkodzie w wypożyczalni samochodów?

Kolizja dla nikogo nie jest przyjemnym wydarzeniem, a w przypadku poruszania się wynajętym samochodem może powodować dodatkowy stres.  Tym bardziej, jeśli wydarzyła się z winy kierowcy wynajętego auta, w takiej sytuacji  musi on  liczyć się się z kosztami.

Czy można w jakiś sposób uniknąć roszczeń ze strony właściciela pojazdu, czyli wypożyczalni?

Nasi klienci mają oczywiście taką możliwość, jest nią  tzw. zniesienie udziału własnego. Na czym dokładnie polega i czy warto z niego skorzystać?

Czym jest zniesienie udziału własnego  w szkodzie dotyczącej wynajętego samochodu?

Zniesienie udziału własnego w szkodzie to inaczej  brak odpowiedzialności finansowej za uszkodzenia pojazdu powstałe w wyniku kolizji lub innych zdarzeń losowych.

Sytuacją losową może być np. zarysowanie lub uszkodzenie samochodu na parkingu ( co niestety często się zdarza i równie często trudno ustalić sprawcę)  urwane lusterko czy burza, w czasie której na auto spadło drzewo lub silny  grad uszkodził karoserię. Mogą to być również uszkodzenia z winy kierowcy np. uszkodzenie zderzaka o wysoki krawężnik.

W Euro Style Rent a Car dokładamy wszelkich starań, aby klienci  naszej wypożyczalni mogli cieszyć się komfortowymi warunkami podczas użytkowania wynajętych pojazdów. Dlatego też mamy propozycję, dzięki której nie muszą obawiać się finansowego obciążenia
w sytuacji, gdy wystąpi szkoda i to bez względu na to, po czyjej stronie leży wina.

Zniesienie udziału własnego w szkodzie

Zniesienie udziału własnego w szkodzie  – na czym polega w  wypożyczalni Euro Style Rent a Car?

Podczas zawierania umowy najmu każdemu klientowi proponujemy opcję, dzięki której nastąpi zniesienie udziału własnego w szkodzie.

Jest to możliwe w następstwie wykupienia dodatkowego ubezpieczenia w wysokości + 30% do ceny końcowej.

Posiadając takie ubezpieczenie klient  nie odpowiada za uszkodzenia powstałe podczas wynajmu samochodu.

Zachęcamy do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia – niewielkim kosztem zyskujesz spokój i  nie martwisz się o swoje finanse
w razie jakiejkolwiek szkody.  W przypadku opłacenia dodatkowego ubezpieczenia nie pobieramy kaucji. 

Jakie korzyści daje zniesienie udziału własnego w szkodzie w wypożyczalni samochodów?

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia to czysta oszczędność, o czym przekonujemy się  podczas kolizji drogowej, w której bierzemy udział. Szczególnie, jeśli wina leży po naszej stronie, a poruszamy się wynajętym samochodem. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się powiedzenie ” przezorny zawsze ubezpieczony” –  bycie przezornym  zwyczajnie się opłaca, ponieważ zapewnia  brak konsekwencji finansowych za  powstałe szkody, które niekiedy są bardzo kosztowne.

Zniesienie udziału własnego w szkodzie przyniesie wymierne korzyści również w innej sytuacji.  Otóż uchroni nas przed nieplanowanymi wydatkami, jeśli samochód zostanie uszkodzony  np. na parkingu i nie można ustalić sprawcy. Niestety, w praktyce ani monitoring ( jeśli w ogóle jest w miejscu zdarzenia),  ani wezwanie policji nie gwarantuje sukcesu w tym temacie.

Brak sprawcy automatycznie przenosi koszty usunięcia  szkody  na użytkownika uszkodzonego pojazdu,  ale posiadając dodatkowe ubezpieczenie wykupione przy umowie najmu ( + 30 % do ceny końcowej) nie musimy się martwić  – obowiązek ten przejmie ubezpieczyciel.

Ile kosztuje zniesienie udziału własnego w szkodzie?

W naszej wypożyczalni koszt dodatkowego ubezpieczenia wynosi  + 30% do ceny końcowej wynajmu. Jaka to kwota?

Cena pełnego ubezpieczenia,  które jest jednoznaczne ze zniesieniem udziału własnego w szkodzie zależy przede wszystkim od segmentu wybranego samochodu. Im wyższa klasa auta, tym wyższa cena za zniesienie udziału, to oczywiste.

Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści szczegółowo omówią z Tobą warunki wynajmu i  pełnego ubezpieczenia oraz chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania + 48 501 – 944 – 201   lub     +48 502 – 357 – 493 

Poprzedni artykuł

Na czym polega udział własny w szkodzie w wypożyczalni samochodów?

Następny artykuł

Jak wygenerować koszty w firmie? Wynajmij sobie samochód

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.