Samochody klasy premium

Rodzaje pojazdów dostępne w wypożyczalni samochodowej

Wypożyczalnia samochodów Warszawa Audi RS 6

Rodzaje pojazdów dostępne w wypożyczalni samochodowej.  Wypożyczalnie samochodów zapewniają klientom różnorodne pojazdy. Od ekonomicznych samochodów miejskich po luksusowe samochody, autobusy czy nawet ciężarówki. Jak więc wybrać samochód, który Ci odpowiada? Jakie rodzaje pojazdów dostępne są w wypożyczalniach samochodowych? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Najpopularniejsze modele samochodów dostępne w wypożyczalniach

Każda wypożyczalnia samochodowa posiada swój własny podział floty. Ułatwia to wybór auta spełniającego potrzeby i oczekiwania Klienta. Taka klasyfikacja znacznie ułatwia podział cen w dostępnych wypożyczalniach samochodów. Segment samochodu zwykle wskazuje na jego wielkość. Najpopularniejsza klasyfikacja samochodów wypożyczalni w tym obszarze przedstawia się następująco:

 • Klasa A-D – Do segmentu A należą małe pojazdy ekonomiczne pod względem kosztów eksploatacji. Są zwłaszcza popularne do jazdy w miastach. Jednak nie są one skuteczne na dłuższych trasach lub na terenach wiejskich. Najpopularniejsze modele w tym segmencie to Skoda Citigo i Ford. Kolejna flota – B, składa się z małych samochodów, ale większych niż samochody miejskie – mają więcej przestrzeni pasażerskiej i większy bagażnik. Pozwalają na wygodne podróżowanie poza miasto (najczęściej wybierane jako
  skoda citygo wypożyczalnia samochodów warszawa
  Skoda citygo wypożyczalnia samochodów Warszawa.

  samochód rodzinny). W tej grupie chętnie wybierane są auta jak Skoda Fabia czy Fort Fiesta. Samochody klasy C to samochody kompaktowe, znane również jako klasa niższa-średnia. To samochód, który dobrze jeździ zarówno w mieście, jak i poza nim. Są to bardzo wygodne auta, zazwyczaj z pięcioma siedzeniami i obszerniejszym bagażnikiem.
  W tym segmencie rynku możemy znaleźć takie auta jak Opel Astra Sedan czy Citroen C-Elysee. Segment D obejmuje samochody znane również jako samochody klasy średniej i samochody rodzinne. Nadają się do podróży na duże odległości. W tej grupie do najpopularniejszych należą: Hyundai I 40 oraz Kia Optima.
 • Klasa SUV – w tym segmencie są to duże samochody. Ich kształty i parametry są skierowane do jazd terenowych. Popularne pojazdy to Kia Lions lub Hyundai Tuscon;
 • Kategoria VAN / BUS MNR – obejmuje głównie samochody dostawcze oraz busy, które mogą przewozić 9 osób. Wśród tych samochodów warto wymienić
  Opel Vivaro wynajem samochodów warszawa
  Opel Vivaro wynajem samochodów warszawa

  następujące modele: Peugeot Partners, Peugeot Boxer oraz Opel Vivargo.

Modele pojazdów dostarczane przez producentów samochodów różnią się znacznie pod względem wielkości, wyglądu i poziomu wyposażenia. Pomimo tych różnic wiele samochodów jest bardzo podobnych, zwłaszcza pod względem wielkości, zapewnianego komfortu, bogactwa wyposażenia i przeznaczenia. Od wielu lat wśród ekspertów motoryzacyjnych panuje zgoda co do tego, że samochody wszystkich producentów można podzielić na różne kategorie, zwane też pododdziałami. W celu ułatwienia pozycjonowania i porównania każdy segment oznaczony jest literą, zaczynającą się od „A”, ta litera jest zarezerwowana dla najmniejszych pojazdów.
Dobra wypożyczalnia musi nie tylko zapewniać atrakcyjne warunki obsługi, ale także wybierać samochody o różnym przeznaczeniu. Dzięki wielu modelom klienci mogą łatwo dostosować wypożyczony samochód do swoich potrzeb, nie przekraczając założonego budżetu. Jest to ważne, ponieważ koszt pojedynczego samochodu zależy nie tylko od przewidywanej żywotności, ale także od jego klasy.
Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom wiesz już, jakie rodzaje pojazdów dostępne są w wypożyczalniach samochodowych.
Zobacz również:

Poprzedni artykuł

Na jakiej zasadzie działa ubezpieczenie przy wynajmie samochodu?

Następny artykuł

Działanie wypożyczalni samochodów w czasie pandemii koronawirusa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.