Aktualności

Kamera samochodowa – kiedy może uratować życie?

Kamera samochodowa w wypożyczonym aucie

Kamera samochodowa – kiedy może uratować życie. Codziennie korzystanie z auta, bez wątpienia może przynieść zaskakujące, a wręcz niebezpieczne sytuacje na drodze. W związku z tym dobrze, aby sam samochód był zaopatrzony w odpowiednią kamerę. To świetny, a nawet niezbędny dodatek w dzisiejszych czasach. W tym artykule podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie oraz przekazujemy wskazówki dotyczące zakupu opisanego sprzętu. Jeżeli więc zależy Ci na jeszcze wyższym bezpieczeństwie podczas jazdy, koniecznie czytaj dalej.

Kamera samochodowa – najpopularniejsze rodzaje

Przed dokonaniem zakupu kamery, warto wiedzieć, że obecnie możemy rozróżnić 3 najważniejsze rodzaje takiego zabezpieczenia. Zaliczamy do nich:

  • Kamery zewnętrzne – nagrywają wszystko, co wydarzy się na drodze i w otoczeniu samego auta. Przede wszystkim taki sprzęt rejestruje wyprzedzające auta czy nawet uchwyci wtargnięcie rowerzysty lub pieszego pod koła.
  • Kamery wewnętrzne – takie urządzenie sprawdza się najlepiej w przypadku ewentualnej kradzieży auta. Jednocześnie korzystając z kamery samochodowej wewnętrznej, w przypadku kolizji, będziemy mieć zarejestrowany obraz, który potwierdzi jazdę zgodnie z przepisami (zapięte pasy, brak rozmów telefonicznych prowadzonych za kierownicą).
  • Kamera cofania – to doskonałe wsparcie przy wykonywaniu manewru parkowania, szczególnie na parkingach, na których nie dysponujemy dużą ilością wolnego miejsca. Dzięki takiej opcji w skuteczny sposób możemy zminimalizować ryzyko obtarć oraz większych uszkodzeń mechanicznych samochodu.

Kiedy kamera samochodowa może uratować życie? Poznaj wszystkie zalety!

Bardzo możliwe, że zastanawiasz się nad zakupem tego dodatku. Czy kamera samochodowa to rzeczywiście jedna z lepszych inwestycji do każdego auta? Dlaczego na takie rozwiązanie decydują się firmy oferujące wynajem aut oraz czy kamera samochodowa może rzeczywiście uratować życie?

Kamera samochodowa w wypożyczonym aucie
Kamera samochodowa w wypożyczonym aucie

Zacznijmy od wszystkich plusów tego rozwiązania. Pierwszym z nich będzie bez wątpienia prosta i intuicyjna obsługa. Montaż takiej kamerki nie wymaga wiele wysiłku, a obsługa sprzętu nie powinna sprawić żadnych problemów. To także świetne zabezpieczenie w przypadku zarysowania auta na parkingu czy szukania sprawcy, który mógł przykładowo przebić nam opony. Oczywiście w sytuacjach, w których nic się nie dzieje, kamera samochodowa może wydawać się zbędna. Warto jednak odpowiednio się zabezpieczyć i cieszyć się większym spokojem w stresujących sytuacjach.

Nie możemy także zapomnieć o rejestracji otoczenia podczas jazdy. To właśnie kamera samochodowa może wręcz uratować nas przed zbędnymi kosztami związanymi z naprawą. Nagranie może stać się materiałem dowodowym nie tylko u ubezpieczyciela, ale także w sądzie.

Jednak to nie wszystko! Kamera samochodowa naprawdę może uratować życie. Nowoczesne modele są zaopatrzone w system SOS, który w razie potrzeby powiadomi służby ratunkowe. W razie groźnego wypadku cenna jest każda minuta. Natychmiastowe wezwanie pomocy czasami może być jedyną szansą na pełen powrót do zdrowia po tak niebezpiecznym zdarzeniu.

Co z wypożyczonymi autami?

Nie ulega wątpliwości, że kamera samochodowa to zupełna podstawa.

Co jednak w przypadku aut wypożyczonych?

Wybierz firmy, które oferują pojazdy z takim urządzeniem. Najlepiej, aby wypożyczony samochód posiadał kamerę 360, a także tak zwaną kamerę cofania. To gwarancja bezpieczeństwa nie tylko dla firmy, ale również dla Ciebie. Rejestracja całej podróży zazwyczaj nie jest potrzebna, jednak w momencie wypadku, staje się bezcennym dowodem. Dodatkowo warto pamiętać, że najlepsze wypożyczalnie dbają o komfort kierowców, a brak takiego wyposażenia w aucie w takim przypadku jest wręcz niedopuszczalny.

Kamery samochodowe to element obowiązkowy w każdym aucie, który zapewnia pełną wygodę i ochronę. A jeżeli poszukujesz auta na wynajem w warszawie, które ma bogate wyposażenie, najlepsze parametry i jest w stu procentach bezpieczne, koniecznie sprawdź ofertę Eurostyle. Poznaj maksymalny komfort podczas jazdy i ciesz się spokojem w każdego dnia!

Zobacz również:

  1. Samochód zastępczy z OC sprawcy – jak długo przysługuje poszkodowanemu?
  2. Najpopularniejsze samochody luksusowe w wypożyczalni Euro Style
  3. Wynajęcie auta z wypożyczalni na wakacje 2021
  4. Wynajem samochodu w firmie, jak rozliczyć jako przedsiębiorca fakturę za wynajem
  5. Wynajem długoterminowy samochodu na zagraniczną firmę

 

Poprzedni artykuł

Samochód zastępczy z OC sprawcy – jak długo przysługuje poszkodowanemu?

Następny artykuł

Hak w samochodzie – jak wybrać i co powinieneś wiedzieć?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.