Podróże wynajętym autem Wypożyczalnia samochodów

Wynajęcie auta z wypożyczalni na wakacje 2021

Wynajęcie auta z wypożyczalni na wakacje 2021

W roku na rok zainteresowanie wynajmem samochodów w okresie wakacyjnym rośnie. W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu nie zawsze się opłaca, szczególnie w dużych miastach z dobrze rozwiniętym systemem komunikacji miejskiej. Nie chodzi jednak tylko o takie przypadki — samochody wypożyczają również osoby, które posiadają własne cztery kółka. Dlaczego jest to tak popularne i czemu warto wynająć samochód na wakacje? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Większy komfort i bezpieczeństwo dla ciebie i całej rodziny

Nasze prywatne i służbowe samochody są najczęściej przystosowane do naszych codziennych potrzeb — dojazdu do pracy albo na uczelnię, poruszania się między spotkaniami z klientami, czy też generalnie do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Z tego powodu rzadko będą spełniać idealnie swoją funkcję w przypadku wyjazdów wakacyjnych.

Często też klienci nie chcą używać do tego swoich samochodów — chociażby dlatego, żeby dzieci nie zabrudziły reprezentacyjnego wnętrza samochodu. Albo zwyczajnie dlatego, że bagażnik nie pomieści wszystkich potrzebnych pakunków dla całej rodziny. Wypożyczenie samochodu na wakacje zapewnia więc komfort — możemy zabrać ze sobą swoich bliskich i wszystkie najważniejsze rzeczy, nie martwiąc się o brak miejsca.

Wynajęcie auta z wypożyczalni na wakacje 2021
Wynajęcie auta z wypożyczalni na wakacje 2021

Równie istotne są kwestie bezpieczeństwa. Oczywiste jest, że auta z wypożyczalni muszą być w znakomitym stanie technicznym, z regularnie przeprowadzanymi przeglądami i naprawami, a także przystosowane do obecnego sezonu. W wypożyczalniach najczęściej są to też samochody nowe lub kilkuletnie, co wpływa zarówno na kwestię bezpieczeństwa, jak i wygody korzystania.

Dopasuj samochód do swoich indywidualnych potrzeb.

Kiedy decydujemy się na wynajem samochodu z wypożyczalni, bardzo ważne jest, aby dostosować go do naszych wymagań. Jednocześnie każdy jest w stanie znaleźć dla siebie coś dobrego.

Pary lub single mogą zdecydować się na wybór mniejszego auta — albo dostosowanego do jazdy po mieście, albo takiego w stylu sportowym lub kabrioletu, który zapewni wysoki komfort jazdy. Może być to ciekawa gratka dla miłośników motoryzacji, którzy oderwą się od codzienności i mogą wypróbować samochody, które nie sprawdziłyby się do codziennej jazdy.

Auta z dużymi bagażnikami, np. z nadwoziem typu kombi będą idealne dla rodziny, która nie będzie musiała się ograniczać w ilościach bagażu. A jak wiadomo, zabawki dla dzieci mogą zajmować bardzo dużo miejsca.

Jeśli natomiast wybieramy się większą grupą, możemy postawić na „plus size” – odpowiedzią na nasze zapotrzebowanie mogą być Ford Transit albo Mercedes V Klasa. Z łatwością pomieścimy wtedy wszystkich pasażerów i ich bagaże. Można też rozważyć samochody, które mają dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład wbudowane ekrany, na których można puścić bajki dzieciom tak, aby podróż przebiegła w przyjaznej i spokojnej atmosferze.

Na co zwracać uwagę przy wyborze samochodu na wakacje?

Wynajmując auto z wypożyczalni, warto sprawdzić kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim cena — choć na wielu stronach kwoty za wypożyczenie pokazują się, np. od 60 zł za dobę, to cena ta jest zależna od wielu czynników — w dużej mierze od długości wynajmu. Im będzie on dłuższy, tym niższą kwotę w przeliczeniu na dzień zapłacimy.

Cenniki mogą też zawierać w sobie dodatkowe opłaty, na przykład za dodanie fotelików dla dziecka, wyjazd poza granice kraju czy za zwrot samochodu w innym miejscu, niż go odbieraliśmy. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na kwestie limitu kilometrów, zasad tankowania, czy innych, niestandardowych opłat i podatków, które mogą nie być uwzględnione w pierwotnej ofercie na stronie.

Ubezpieczenie to podstawa! Jest to na pewno jedna z tych rzeczy, na których nie warto oszczędzać. I to niezależnie od tego, czy planujemy wyjazd jedynie po Polsce, czy zagranicę. Ubezpieczenia oferowane przez wypożyczalnie są dodatkowo płatne, jednak warto je rozważyć, zanim podejmie się decyzję o wynajmie. Ubezpieczenie OC jest oczywiście obowiązkowe, jednak warto rozważyć AC czy ubezpieczenie od kradzieży.

Niezależnie od tego, gdzie spędzamy wakacje, w każdym miejscu może się zdarzyć wypadek samochodowy lub kradzież, dlatego nie warto oszczędzać na ubezpieczeniach.

Przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie – co sprawdzić przed wypożyczeniem samochodu:

  • Ile trwa doba w wypożyczalni?
  • Limity wieku kierowców
  • Zasady rezygnacji z wynajmu auta przed czasem
  • Opinie o wypożyczalni
  • Minimalny czas posiadania prawa jazdy
  • Dzienny limit kilometrów
  • Kwota depozytu
  • Ubezpieczenie
  • Stan baku w momencie odbioru i zwrotu

Zobacz również:

 

Poprzedni artykuł

Wynajem samochodu w firmie, jak rozliczyć jako przedsiębiorca fakturę za wynajem

Następny artykuł

Najpopularniejsze samochody luksusowe w wypożyczalni Euro Style

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.