Aktualności

Samochód zastępczy z OC sprawcy – jak długo przysługuje poszkodowanemu?

Samochód zastępczy z OC sprawcy – jak długo przysługuje poszkodowanemu. Jeśli zastanawiasz się jak długo przysługuje poszkodowanemu samochód zastępczy z OC sprawcy to bardzo dobrze trafiłeś. Przede wszystkim należy pamiętać, że sprawca musi mieć ważne OC, wtedy można na jego koszt wnioskować o auto zastępcze. W momencie kiedy doszło do kolizji nie ma co się zastanawiać trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy. Jest to odgórnie narzucone sądownie, dlatego też każdy może skorzystać z tej opcji bez ponoszenia swoich kosztów.

Ile czasu można użytkować samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji?

W tym wypadku nie mamy żadnej normy czy też konkretnego czasu. Wszystko jest zależne przede wszystkim od sytuacji w jakiej znajduje się użytkownik wynajętego samochodu. Dlaczego? Czas w jakim możemy korzystać z auta zastępczego zależny jest od czasu naprawy naszego auta. A jak wiadomo czas ten może być ruchomy. Moment naprawy auta zależy od dostępności części na rynku, niekiedy zdarza się przecież, że mechanicy muszą zamówić konkretną część i trzeba na nią niestety poczekać kilka dni, nawet i tygodni. Stąd też i ruchomy czas użytkowania auta. Jednak warto zaznaczyć i mieć tego całkowitą świadomość, że ubezpieczyciel może nie wyrazić zgody na przeciągający się czas naprawy auta, a co za tym idzie opłacania auta zastępczego. W tym wypadku jeśli użytkownik będzie chciał wydłużyć wynajem będzie musiał go pokryć w własnych funduszy. Zatem podsumowując auto zastępcze należy nam się na cały czas naprawy naszego auta, o ile ubezpieczyciel ten czas zaakceptuje.

Wynajem samochodu z oc sprawcy

Szkoda OC zakwalifikowana jako całkowita

To zupełnie inne rozwiązanie, jednakże także dla poszkodowanego bardzo dobre. Jeśli szkoda zostanie uznana za całkowitą samochód zastępczy przysługuje do momentu aż zakupimy inne auto. Należy rónież pamiętać, że ten czas także nie jest nieograniczony. Trzeba mieć na uwadze to, że jest to przyjęte 7 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu szkody jako całkowitej oraz wypłaty odszkodowania z tego tytułu. Zdarzają się przypadki kiedy ten czas będzie wydłużony, ale trzeba mieć na uwadze to, że musi być to poparte odpowiednią dokumentacją.

Terminy jakich należy przestrzegać przy zakwalifikowaniu szkody jako całkowita:

  • od dnia wystąpienia szkody do jej zgłoszenia nie może minąć więcej niż 3 dni
  • sprzedaż pojazdu, który nie nadaje się już do użytkowania, zakup nowego oraz jego rejestrację mamy na to 7 dni

Jak szybko wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy, by nie tracić cennego czasu?

Tutaj odpowiedź jest bardzo prosta, najlepiej skorzystać z usług wypożyczalni Euro Style. Nie jest to skomplikowany proces, nie należy się więc go obawiać. Co ważne możemy skorzystać aż z trzech opcji do wyboru, warto przyjrzeć się każdej z nich, aby wybrać słusznie i nie żałować pochopnych decyzji:

  1. zgłaszając szkodę ubezpieczycielowi możemy od razu wyrazić chęć skorzystania z samochodu zastępczego, jednakże w tym wypadku należy mieć na uwadze to, że zostanie nam odgórnie narzucona wypożyczalnia samochodów, która współpracuje z ubezpieczycielem. Zdarzyć się może sytuacja, że samochód ten nie będzie dostępny od ręki
  2. samochód zastępczy dostępny jest w niektórych warsztatach, gdzie będziemy likwidować zaistniałą szkodę. Tutaj od razu warto zaznaczyć, że możemy nie mieć wpływu na to jakiego segmentu otrzymamy auto zastępcze, może ono znacząco odbiegać od klasy naszego auta
  3. wolny wybór, czyli wspominając na początku właśnie wypożyczalnia Euro Style

Każda z tych opcji jest warta oczywiście uwagi, jednak należy pamiętać, że zarówno w przypadku ubezpieczyciela czy warsztatu, który dokonuje naprawy nie mamy pewności czy samochód zastępczy otrzymamy. Natomiast w wypożyczalni Euro Style dostępność floty jest bardzo duża, co wyróżnia nas na rynku.

W naszej wypożyczalni macie pewność, że korzystanie z najwyższego wymiaru usług. Samochody są w pełni sprawne, serwisowane i przede wszystkim różnego segmentu. Co umożliwia dopasowanie wypożyczenia samochodu zastępczego z OC sprawcy do oczekiwań klientów. Czas w jakim będzie realizowana usługa wypożyczenia także jest jawny, klient ma pełną świadomość ile będzie trwał wynajem lub ewentualnie jeśli nastąpi taka konieczność czy trzeba dopłacić do użytkowania samochodu jeśli ubezpieczyciel będzie miał wątpliwości. W każdej, nawet trudnej z pozoru sytuacji służymy pomocą zarówno w doborze auta, jak i również w postępowaniu z ubezpieczycielami. Ta niekomfortowa sytuacja dla klienta braku własnego auta zostanie zniwelowana poprzez użytkowanie wysokiej klasy samochodów z wypożyczalni Euro Style.

Zobacz również:

 

Poprzedni artykuł

Wynajem samochodu w dogodnym miejscu i terminie

Następny artykuł

Kamera samochodowa – kiedy może uratować życie?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.