Aktualności Podróże wynajętym autem Samochody klasy premium

Wypożyczenie samochodu na wyjazd na narty – z bagażnikiem na narty i łańcuchami śnieżnymi

Wypożyczenie samochodu na wyjazd na narty

Wynajem samochodu z bagażnikiem na narty

Wypożyczenie samochodu na wyjazd na narty. W ostatnich latach samochód przestaje być symbolem statusu społecznego, stając się przydatnym narzędziem. Auto do własnej dyspozycji to przede wszystkim niezależność i komfort. Stąd wzrasta zainteresowanie samochodami z wypożyczalni, które można wynająć właściwie na dowolny czas. Co warte uwagi, wynajem cieszy się też powodzeniem pośród osób, które na co dzień korzystają w własnego lub firmowego pojazdu. Atutem dobrej wypożyczalni jest szeroka paleta modeli i marek, co pozwala znaleźć samochód idealnie dopasowany do aktualnej potrzeby.

Wyjazd na narty

Zimowa podróż samochodem w dłuższą trasę to poważne zadanie logistyczne. Nie dość, że należy przygotować się na podróż liczącą kilkaset lub więcej kilometrów, to jeszcze trzeba zapakować cały ekwipunek. Owszem, są zwolennicy wypożyczalni sprzętu narciarskiego mieszczącej się nieopodal stoku, ale to rozwiązanie nieekonomiczne. Ponadto bardziej zaawansowani narciarze czy snowboardziści preferują szusowanie na własnym sprzęcie. Narty czy deska zajmują sporo przestrzeni nawet w pojemnym SUV-ie czy wanie.

Wypożyczenie samochodu na wyjazd na narty
Wypożyczenie samochodu na wyjazd na narty

Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest bagażnik dachowy. Lepsze modele nie dość, że pozwalają zabrać ze sobą kilka kompletów sprzętu, to ponadto gwarantują odpowiednie zabezpieczenie przed kradzieżą. Nie bez znaczenia dla ogólnych kosztów podróży jest zużycie paliwa – odpowiednio dobrane boksy dachowe stosunkowo niewiele zwiększają zużycie paliwa. Są opływowe i dopasowane do współczesnych modeli samochodów.

Ryzyko ograniczone do minimum

O ile na krótkich trasach awaria samochodu nie jest dużym utrapieniem, to inaczej jest podczas zimowego wyjazdu na narty. Stąd z usług naszej wypożyczalni chętnie korzystają osoby, które na co dzień korzystają ze starszych pojazdów. Awaria lub unieruchomienie auta na dużym mrozie lub podczas zawiei śnieżnej to coś więcej niż dyskomfort. Także dlatego auto przed długą zimową podróżą musi być w nienagannym stanie technicznym. Sprawny akumulator, markowe ogumienie zimowe z głębokim bieżnikiem, łańcuchy na koła i wydajna klimatyzacja i system ogrzewania – to także ma znaczenie podczas podróży w polskie góry czy do któregoś z krajów alpejskich.

Napęd na cztery koła

Samochody z napędem na obie osie najlepiej sprawdzają się w niekorzystnych warunkach drogowych. SUV 4×4 z dużym prześwitem to najlepszy środek transportu na narty czy snowboard. Paradoksem jest, że w ostatnich latach sprzedaje się coraz więcej popularnych SUV-ów i crossoverów z napędem na jedną oś – są efektowne i pojemne, ale nie sprawdzają się w trudnych warunkach drogowych. Stąd zachęcamy także właścicieli takich aut do skorzystania z naszej oferty, jaką jest wynajem samochodu z napędem na cztery koła – przygotowaliśmy wiele modeli marek premium, jak BMW, Volvo, Audi i Mercedes. Gołoledź, kopny śnieg, błoto pośniegowe, lód – jedynie napęd 4×4 i opony zimowe lub całoroczne z homologacją zimową gwarantują bezpieczną jazdę.

Pakiet Winter

Planując zimową podróż w góry wypożyczonym samochodem, warto zdecydować się na dodatkowy Pakiet Winter. Wynajmujący otrzyma pojazd w odpowiedniej konfiguracji. Podstawą to pojemny SUV z napędem na cztery koła.

Pakiet Winter obejmuje między innymi:

– bagażnik lub boks dachowy dopasowany do wybranego modelu auta;

– łańcuchy śniegowe;

– opony zimowe.

Oczywiście każdy samochód z naszej wypożyczalni jest w pełni sprawny technicznie i doskonale przygotowany do długiej podróży. Nasi mechanicy sprawdzają poziom ładowania akumulatora, wydajność klimatyzacji, poziom i rodzaj płynów eksploatacyjnych i olejów. Gotowy pojazd można odebrać w jednym z wielu naszych oddziałów. Jako Euro Style Rent a Car gwarantujemy spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających klientów.

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie, mająca oddziały w innych miastach, taka jak nasza, to partner dla każdego, kto chce bez przeszkód korzystać z uroków jazdy na nartach i snowboardzie. Samochód z boksem dachowym i napędem na cztery koła jako środek transportu sprawdza się najlepiej. Co istotne, nasi klienci mogą za niewielką opłatą wykupić dodatkowe ubezpieczenie dla drugiego kierowcy. To wygodne i bezpieczne, zwłaszcza przy trasach liczących setki kilometrów.

Zobacz również:

Poprzedni artykuł

Bezterminowy wynajem samochodu dla firm zagranicznych

Następny artykuł

Wypożyczasz samochód? Lista zmian w przepisach drogowych na 2022

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.